Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwiek w tylnym zawieszeniu


Madox

Rekomendowane odpowiedzi

lekko wykrzywiona ale dobra (nowe łożyska itp) belka poręczam nie ma prawa stukać.. Na geometrii u mnie tylne koła mieszczą się w granicach tolerancji ale gołym okiem widać że lewe z tyłu wyraźnie już nie ma pionu. Mimo tego w niczym to nie przeszkadza i z tyłu w przeciwieństwie do przodu cisza jak moczem zasiał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na geometrii u mnie tylne koła mieszczą się w granicach tolerancji ale gołym okiem widać że lewe z tyłu wyraźnie już nie ma pionu. Mimo tego w niczym to nie przeszkadza

 

U mnie prawe kolo z przodu nie trzyma pionu, tez na oko mozna to zobaczyc chociaz odchylenie jest naprawde niewielkie. Jak to sie sprawdza i gdzie? I czy jest jakas mozliwosc regulacji kąta nachylenia koła z przodu? Co bedzie jak nie bedzie sie łapać w granicach tolerancji? Nie podbija mi przeglądu? Moja Miegi miała dzwona i to po tym jej tak zostalo chyba, chociaz crash byl lewa stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech bronius... co moge powiedziec... Odchylenie jest naprawde minimalne i trzeba sie dobrze przyjzec. Zrobią mi tą regulację od razu ze zbierznościa? Opon jakos specjalnie nie zdziera ale w sumie zima byla to nie bylo kiedy, teraz troche jezdze i nie zauwazylem nieprawidlowosci w zuzywaniu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam taką samą megi. Przez miesiąc coś stukało pukało byłem u znajomego wymieniłem amory na nowe zacks bo stare były padnięte i po 2 tygodniach dalej pukało stukało tylko ciszej pojechałem do serwisu RENAULT i diagnoza mnie "zabiła" nowe amory i główka amora ta koło belki była za chuda, chłopaki w renault dali 2 podkładki i już nic nie puka. jeździ sie o wile lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zregenerowałem belkę - i warto było bo tuleje metalowo-gumowe były w opłakanym stanie. Chyba były tam od czasu kiedy wyjechał z fabryki.

 

Ale nadal coś puknie jak wjadę w dziursko ;-) których nie brakuje w polskich drogach :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

czeka mnie regeneracja belki - sama robocizna 450 PLN - czy tyle to kosztuje ?

Mechanik powiedział , że silentblocki najlepiej użyć oryginał

czy to OE 7700762843 - Scenic I ph II 1.6 16V produkcja grudzień 2001 ?

Gdzie najtaniej można dostać oryginały - na salko.pl widzę że jest po 137zł/szt.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi !

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!