Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

auto traci moc podczas jazdy


mrbeniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na forum nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Posiadam renault megane scenic 1 1.6 e 90 km 1999 r. Mam pewien problem. Autko po odpaleniu chodzi cichutko i równiutko, po przejechaniu jednak jakiegoś kilometra auto tak jakby się dusi. Ale gdy zgasze go i odpalę znowu problem znika na następny kilometr. Wymieniłem filtr paliwa, przewody zasilające, wyczyscilem przepustnic i silniczek krokowy. Co do silniczka wydaje mi się ze działa bo reaguje na gaszenie i odpalanie auta. Ale zauważyłem następny problem, ze auto po wciśnięciu pedału gazu na ok 1 cm wchodzi stopniowo na maksymalne obroty. Zauważyłem tez ze do jak wcisne pedal mogę autem przejechać nawet do 4 km ale wystarczy ze dam gazu więcej zaczyna się dławić i tracić moc. Co to moze być, moze ktoś się z tym kiedyś spotkał?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odpalasz i jedziesz spokojnie delikatnie dajesz gazu i autko jedzie normalnie?

Jak mocniej chcesz przyśpieszyć to zaczyna się to o czym mówisz?

 

Mnie to też pasuje do padającej pompy paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie. Auto po prostu nagle zaczyna szarpac I nieròwno chodzic. Ale ma biegu jalowym chodzi rowniutko dopiero o przejechaniu sie wystepuje ten problem. Ale pompa problemem ? Chyba ciągle by nie podawała paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyczkę. Nie przejmuj się ikonką na desce, że "coś jest nie tak" i spróbuj się przejechać. Wtedy będzie w trybie awaryjnym. Jeśli będzie chodzić bez problemów, masz winowajcę. Nie mam bladego pojęcia gdzie się manometr podłącza. A kiedy wymieniałeś filtr paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniłem 2 dni temu. A czyscił Pan może zbiornik ? Wie Pan jak mogę dostać się do tego kurka co niby pod tylna kanapa jest.

odpiełem tą wtyczkę od map sensora jak pan mówił i dalej jest to samo

Edytowane przez mrbeniasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniłem 2 dni temu. A czyscił Pan może zbiornik ? Wie Pan jak mogę dostać się do tego kurka co niby pod tylna kanapa jest.

odpiełem tą wtyczkę od map sensora jak pan mówił i dalej jest to samo

Skoro odpiołeś map sensor i nic się nie zmieniło,to znaczy,,że jest padnięty tenże czujnik,bo gdyby był dobry to po odpięciu silnik by pracował inaczej lub wcale.Mapsensor jest bardzo ważny dla sterownika.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Forum to nie GG lub inny komunikator :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;) -Prezes

Edytowane przez tadekson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Mam problem z moja Renóweczka a mianowicie jak odpale to chodzi normalnie a jak po chwili chce jechac to przerywa podczas jazdy i tak przez 4-5 kilometrów pozniej jest ok i do chwili az ja zgasze odpale znowu i dalej to samo Co to może być ? Prosze o pomoc Dodam ze mam silnik 1.6 i jest z 97r

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!