Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka wersje silnikowa wybrac?


rcwawa

Rekomendowane odpowiedzi

hey.

 

Planuje zakup meganki rocznej (mam znajomego w salonie renault wiec moze mi jakas zagrzac:)) Teraz mam do Was pytanie jaka wersje silnikowa wybrac?

 

1.6 16V

1.9 dci

w ostatecznosci 2.0 16v

 

slyszalem ze w 1.6 sa te felerne zmienne fazy rozrzadu a w 2.0 troche boje sie spalania (duzo jezdze po miescie) Jakie sa wady tego dieselka?

 

PS. bedzie to meganka sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dieselek bo chyba przy rocznym nie bedzie duzej roznicy w cenie miedzy 1,9 dci a 2,0 benzyna?.

 

Hmm no wlasnie 10L to trohe duzo teraz w MI phII 1.4 16v pali mi 6,4 a na benzyne wydaje miesiecznie prawie 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz mam diesla, wczesniej jezdzilem tylko benzynowymi i powiem ci ze jezeli chodzi o radość z jazdy 1.9dCi 120KM jest super. Spalanie w granicy 7l po miescie na trasie 5.6 - 6.3

przy 130km/h spala 5.6l ale to jak jest stla predkosc

przy 180km/h spala 10l

 

Do pracy mam 10km i auto nagrzewa mi sie w polowie drogi, srednie spalanie na tym odcinku mam 8l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1.6 16V i tez nie narzekam, na mieście pali 7,5 w trasie przy spokojnej zejdzie nawet do 6 ale tak przy prędkości 120-150 pali 6,4, do wymiany rozrządu dopiero sie przybieram więc nie powiem Ci co i jak ale ten silnik mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie jednak zdecyduje na dieselka trzeba czegos nowego sprobowac nigdy jeszcze nie mialem diesla :( jeszcze 120KM wiec bedzie w miare fajnie mysle ze z czasem (szybkim szasem :)) pomysle o jakims chip tuningu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesela weź :( ja biore trasy głównie po mieście spalanie średnio 8,5l/100Km 120KM już daje fajne wrażenia z jazdy silnik jest bardzo elastyczny GORĄCO POLECAM !!

 

Odnośnie pytania bo napisałeś, że chcesz Kupić Roczne Renault Megane mowa o modelu już po face liftingu ? Model od 2006 ? Z tego co się oreintuje te modele z silnikiem 1.9 Dci mają moc 130Km

 

Pozdrawiam

 

P.S >>>130KM<<<Więc jeszcze większa frajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecałbym 2.0:) Przyjemnośc z jazdy jest nieporównywalnie większa niż w dieselku, głównie ze względu na szerszy zakres obrotów i ładniejszy dźwięk. Spalanie też nie jest aż tak tragiczne, bo przy normalnej jeździe miejskiej można osiągnąc wynik poniżej 9l/100km, natomiast w trasie 7,5-8l nie jest czymś niesamowitym. Ale jeśli szalejesz za kierownicą to w mieście bez problemów dojdziesz nawet do 15l/100km, a w trasie przy prędkościach powyżej 190 średnia to 18 :( Dodatkowo silniczek jest bezawaryjny. Moja Żaba ma już 160 kkm i tylko rozrząd był robiony, a auto znam od nowości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bedzie prawdopodobnie z 2007r. mysle ze chyba ede musial sie dogadac ze znajomym i zrobic troche jazd probnych wyzeruje licznik i zobacze ile by 2.0l palil przy moim stylu jazdy. Benzyna daje wieksza radosc z jazdy ale czy koszty eksploatacji benzynki nie sa wieksze niz diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tej pory Lagunę 1,9 dci i powiem wam, że jazda po mieście dieslem to tragedia. Mam do pracy 5 km, to zimą nawet temp. nie dygła. Jak takim samochodem poszalejesz przy zimnej turbinie to nie zarobisz na jej wyminy. Inna sprawa to wtryski jak trafisz na oszusta paliwowego to imprezka 6 tys. Mam teraz megi 1,6 16V i śmiga jak 120 konny dieselek, cicho i przyjemnie, a że km kosztuje trochę gorzej niestety coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ogladajac moją przyszłą megankę mówił, ze eksploatacja samochodu na PB niby jest droższa, ale kłopotów z tym jest znacznie mniej (chodziło tylko o silniki renaulta). W rozrachunku całkowitym koszta wychodza podobne.

 

PS. rcwawa, te 2.0 16V wcale nie pali tak strasznie. Spokojnie mozna jeździć ze spalaniem 8,5L/100. Tego silnika po mieście nie trzeba kręcić wysoko. Ma wspaniały moment juz od samego dołu. Choc uzytkuje to od bardzo niedawna, to jestem użeczony jego kulturą pracy i mozliwościami. Do Meganki jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!