Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.9 dci


tadzio89

Rekomendowane odpowiedzi

Mam megane I 1.9 dci z 2002r. Chciałbym sie dowiedziec wiecej o charakterystyce tego silnika.

 

znalazlem takie informacje:

 

Silnik ten posiada identyczną pojemność skokową co silnik dTi (1870 cm3) i rozwija moc 105 KM (75 kW) przy 4000 obr/min (o 5 KM więcej), a jego moment obrotowy osiąga swoją maksymalna wartość 200 Nm (20,8 mkg) przy 1500 obr/min, czyli o 500 obr/min wcześniej niż silnik dTi. Wartość ta jest utrzymywana do 3500 obr/min, a w szerokim zakresie od 1350 do 3750 obr/min kierowca ma do dyspozycji co najmniej 190 Nm. Tak dobrane parametry gwarantują dużą elastyczność pracy, wysoką przyjemność jazdy i zmniejszone zużycie paliwa.

 

Jaki jest wiec optymalny zakres obrotów dla tego silnika np. przy:

-ekonomicznej jezdzie

-jezdzie dynamicznej(maksymalne przyspieszanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzio89, czytaj ze zrozumieniem

jak mówi stara szkoła autem jeździ się na momencie obrotowym a tylko podpieramy się mocą. najlepsze osiągi uzyskasz zmieniając biegi w momencie uzyskiwania max mocy.

ekonomię zachowasz gdy te biegi zmieniać będziesz w momencie przecinania się charakterystyk mocy i momentu obrotowego poszukaj w necie wykresów dla tego silnika i zobacz przy jakich obrotach te wykresy się przecinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie moge znalezc tych wykresow i zrozumiec jak to jest z ta moca i momentem obrotowym, bo wiem, ze moment obrotowy przelicza sie na kilowaty a te na konie mechaniczne. Ale jak sie to ma do przyspieszania...

 

robak zasady przytoczone przez ciebie rozumiem, ale na czym to poloega juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. niby coś tam wychodzi, zawsze myślałem, że są to dwie niezależne parametry, i nie są mierzone za pomocą jednej siły bo np diesle mają większy moment niż benzynówki, podobnie ma się rzecz z silnikami 8v i 16v (w tych drugich moment jest inaczej ulokowany - wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!