Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane] RT 1.6 16V Kombi - zakup, prośba o opinie


pst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - to mój pierwszy post (jak pewnie każdego kto zaczynał od tego działu ;-) )

chcę zmienić żonie samochód aktualnie Daewoo Matiz; potrzebujemy czegoś co jest kombi z silnikiem 1.4-1.6 klasy Megane, Focus czy podobne

trafiła sie okazja - no właśnie czy okazja - mam nadzieję że mi pomożecie; jestem kompletnym laikiem odnośnie samochodów; na gazach technicznych się znam ;-)

jeśli bym go kupował mam 'swojego' mechanika ktory dokonałby oględzin on-site

 

oto oferta

 

Renault Megane RT 1.6 16V Kombi - osobowy uniwersalny, rejestrowany na 5 osób.

 

Typ silnika: K4M 700

Pojemność skokowa (cm3): 1598

Moc: 107 KM (wg tabelki z forum i typu silnika)

Typ wtrysku paliwa: wielopunktowy

Ilość cylindrów: 4

Ilość zaworów: 16

Stopień sprężania: 10,0:1

Średnica cylindra x skok tłoka (mm): 79,5x80,5

Moc maksymalna kW CEE (KM DIN) przy prędkości obrotowej (obr/min): 79(110) / 5 750

Max. mom. obr. Nm CEE przy prędkości obrotowej (obr/min) 148 / 3 750

 

 

Rok produkcji: 2000r.

Data pierwszej rejestracji: 16.08.2000.

Kolor srebrna perła metalic.

Przebieg 74.000 km (do sprawdzenia w każdym serwisie Renault).

Zakupiony jako nowy w polskim salonie Renault.

Pełna dokumentacja wraz z fakturą zakupu i książką serwisową.

Regularnie serwisowany.

Przegląd techniczny do 03.2009.

Ubezpieczenie do 07.2008.

Dwa komplety nowych opon:

- letnie Kleber Dynaxer HP2 przebieg 3000 km

- zimowe Kleber Krisalp HP przebieg 700 km

Wyposażenie: elektryczne szyby z przodu, elektryczne, podgrzewane lusterka, kimatyzacja, komputer, 4 poduszki powietrzne, ABS, wspomaganie kierownicy, welurowa tapicerka, oryginalne radio/CD sterowane przy kierownicy, oryginalne belki dachowe – dwa komplety (4 sztuki), autoalarm, centralny zamek

Poza normalnymi przeglądami w samochodzie ostatnio dokonano następujących napraw: wymiana tłumika końcowego i środkowego, wymiana wszystkich klocków hamulcowych, wymiana tylnych amortyzatorów, napełnienie klimatyzacji.

 

Samochód był użytkowany jako drugi w rodzinie (stąd mały przebieg). Samochodem jeździła moja żona. Auto jest bardzo zadbane, czyściutkie i praktycznie w ogóle nie zniszczone. W samochodzie nigdy nie było palone. Tapicerka nie ma żadnych plam. Z zewnątrz kilka malutkich, prawie niezauważalnych rysek. Auto ma w końcu 8 lat.

auto sprzedaje znajomy; przebieg jest wiarygodny; auto było laesingowan 2lata - dojeżdzała nim do biura pani kierownik a nie przedstawiciel handlowy ;-) (nie opuszczało Warszawy); następnie kupił go znajomy jako drugi samochód; użytkowała go żona: dowózka dziecka do szkoły 1,5roku dojazdy do pracy; później macierzyński i wychowawczy;

garażowane cały czas

był bity - ktoś najechał na tył na światłach; uszkodzenie zderzaka oraz klapy (malowanko)

oglądałem zdjęcia - wygląda naprawde bardzo czysto

 

Pytanie czy za 15kpln opłaca się wziąć taki samochód?

 

oglądałem inne oferty w internecie aby zweryfikować cenę; wydaje mi się że to atrakcyjna oferta...

poszukałem również na forum w tym dziale - ale rzadko można spotkać pytania o dwa identyczne samochody; poczytałem ogólnie o megankach; wygląda że większość uzytkowników jest zadowolona a najbardziej dokuczają cewki sagema (ale można wymienić na denso?)

 

będę bardzo wdzięczny za porady

 

ps

lol - nauczyłem sie jak zrobic załącznik...

post-7831-1205786750_thumb.jpg

post-1-1205786750_thumb.jpg

post-1-1205786751_thumb.jpg

post-1-1205786752_thumb.jpg

post-1-1205786753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum. bez zdjęc trudno cokolwiek powiedziec :-/ , ale jeżeli wiadomosci które otrzymałes są wiartgodne to autko jest godne polecenia, cena jest Ok, niedługo do wymiany będzie rozrząd. jeżeli chodzi o cewki to niestety prawda-w zaleznosci od szczęscia sa do wymiany co kilkadziesiat tysięcy (ja mam przebieg 90tysi i 3 z 4 są wymienione) ; koszt cewki to od ok 100 do 200zł, wymiana samemu w 10minut lub u fachowca za niewielkie pieniądze, zamiast sagema denso albo beru-sa podobno bardziej trwałe, ale hipoteza nie do końca zweryfikowana.

bierz auto i badz spokojny o zoną bo matiz to chyba 2 gwiazdki w testach zderzeniowych... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie dlugo na twoim miejcu nie zastanawiał. Trudno jest znlezc samochod w takim stanie. Nie koniecznie musisz potem korzystac z aso. Szeroki dostep czesci do tego auta w miare przystepnych cenach. Jesli chodzi o cewki od kiedy zmienilem na beru nie ma zadnych klopotow. sprawdzilbym pompe wody czy nie ma wyciekow. W tym modelu bardzo czesto lecialy a to wiaze sie z wymiana rozrzadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że jeżeli znasz historie auta i cena wydaje sie atrakcyjna to bierz bez wahania.

Bogatszej wersji nie trafisz tak łatwo.

Czeka cię na pewno rozrząd gdyż 90 tys lub 5 lat - wymiana obowiązkowa, cewki kup beru za ok 120 pln i zapomnisz o cewkach u mnie w firmie zrobiły na tej marce około 100 tys.

 

Ja kupiłem w styczni scenica i dla mnie był najważniejszy przebieg ale udokumentowany ( mam faktury)

We Francji wszystkie renaulty z silnikiem diesla miały około 200 tys lub więcej a w Polsce o dziwo na allegro wszystkie jak jeden stoją z przebiegiem max 150 tys. Dziwne ???? i co lepiej takie auto kupić???

Patrz inaczej masz nowe opony lato/zima zrobione już trochę rzeczy w autku więc już zmniejszasz wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!