Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

po wymianie rozrządu w RM Scenic 98r 1.9 dTi


Ziugala

Rekomendowane odpowiedzi

czy to normalne że pasek jest - okreslił bym to "dosyć luźny"? nie da się go "obrócić" na 2 stronę ale wg opini kilku osób jest zbyt luźny - nie spotkali się z czyms takim w innych samochodach ...

czy ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji? jak ustalić poprawny "naciąg" paska - wymieniłem wszystkie rolki (napinające i zebate) które trzeba - są identyczne jak były poprzednio - przed wymianą pasek wydawał sie luźny - ale nie aż tak bardzo..

z góry thx za szybka odpowiedź - skończyły się koncepcje jak wybrnąc z tej sytuacji a jutro skręcamy wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek rozrzadu nie moze byc luzny!! jesli bedzie zbyt luzny to moze ci przeskoczyc rozrzad i wtedy bedzie nieszczescie.

 

Pry rolce napinajacej jest sruba ktora wkrecajac naciagasz pasek. Bardzo prosto jest to w instrukcji opisane z rysunkami, schematami, momentami itp

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie znalazłem instrukcje na serwerze pikora ... obawiam sie jednak że to o czym piszesz (śruba) jest już dokręcona na maxa, a pasek nadal chyba zbyt luxny ... chociaż w instrukcji podają że dopuszczalne ugięcie paska przy zimnym silniku do 7 - 8 mm ....

.. na serwerze pikora jest tez plik Megane dTi w pdf ... ale niestety uszkodzony chyba - ma ktos może jego porpawną wersję? please :?:

czy śruba o której móisz to ta oznaczonaliterą A w instrukcji (bonus diesel.pdf) ?

pzdr i jeszcze raz thx za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99 % już wiem w czym problem

jesteś bliski prawdy - tylko nie pasek a rolke napinającą złą sprzedał - albo bład producenta .... łożysko jest przesunięte na ... jak to okreslić ... mocowaniu, uniemożliwia to odpowiednie napięcie rolka napinającą ...

moze ktoś kiedyś napotka ten sam problem więc podam komplet jaki powinien być: 1.9 dTi RT 98 rok silnik F9Q/734

pasek gates 5561XS -153x26 mm

rolka prowadząca - 55539 RUEVE

rolka napinająca - 55502 RUEVE

 

w moim przypadku błąd jest przy prowadzącej - dostałem o symbolu 55573 (wygląda na pierwszy rzut oka identycznie)

pzdr i thx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!