Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gwizdy w silniku - pojawiające się tylko na dłuższych trasach


northazerate

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Moi drodzy, ja tu po radę, bo trochę rozkładam ręce. Kłopot jest o tyle ciężki, że pojawia się w takich sytuacjach, że nie jestem w stanie go pokazać mechanikowi. Już piszę o co chodzi, cicho licząc na pomoc w diagnozie, która pomoże mi jakoś rękami mechanika naprawić auto. oczywiście z poniższym filmem udam się również do niego, przy nadchodzącej wymianie klocków hamulcowych.

 

Udało mi się wreszcie złapać na wideo problem, z którym borykam się od ponad miesiąca.

Gwizdy w silniku:

 

 

- Problem gwizdów występuje tylko po trasie minimum 60 km, tylko jeśli temperatura powietrza jest wysoka. Gwizdy słyszalne w kabinie jako obcieranie po prostu pojawiają się nagle na obrotach, po przejechaniu tych 60-70 km przy czym przez owy dystans wszystko jest ok. W dodatku problem nie występuje zawsze. Dziś po 100 km w upale nic takiego się nie wydarzyło. Nagrany dźwięk pojawił się dopiero po drodze powrotnej, zaczął występować po 90 kilometrach. Nie wiem czy klimatyzacja ma znaczenie - przy takich temperaturach zawsze jeżdżę z włączoną

- Problem nigdy nie występuje na krótkich trasach. Jeżdżę autem codziennie trasy po ok 5 km. Przez półtora miesiąca gwizd nie pojawił się ani razu

- Gwizd nie wpływa na samą jazdę, jedynie na jej dźwiękowy aspekt

- Gwizd potrafi się pojawić, być słyszalny przez 2-3 minuty, po czym zniknąć i nie wrócić

- Tu na filmie gwizd jest i na luzie bez obrotów,a najbardziej słyszalny na luzie na wchodzeniu na obroty. Jednak na ogół występuje podczas jazdy i na biegu. Raz na jedynce, czasem na dwójce, czasem na trójce, nigdy na piątce i nigdy na szóstce.

- Auto miało wymieniane w tym tygodniu cewki, świece, olej i filtr oleju.

- Zgłaszałem mechanikowi gwizdy, nie był w stanie nic poradzić, nic też niepokojącego ani w silniku, ani w skrzyni nie znalazł

- jak widzicie gwizd jest znikający - na filmie jest przez połowę, potem znika

- gwizd brzmi jak gwizd w zasadzie tylko na tym filmie. w trakcie jazdy odczucie dźwiękowe jest raczej takie, jakby gdzieś ocierała się jakaś guma albo uszczelka.

 

Megane 3, benzyna 1,6. 54 tysiące km, 2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!