Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne stuki silnika K7M 720


ReMega1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów. Od dluzszego czasu borykam sie z problem stuków w silniku mojej meganki.Chcialbym sie dowiedziec co jest przyczyna albo co nia moze byc i jak rozwiazac ten problem,pytalem juz kilku mechanikow i kazdy mowi ze meganki tak maja i mam sie tym nie przejmowac jednak irytuje mnie to stukanie,pozatym widzialem i slyszalem juz meganki takie jak moja ktorych silniki pracowaly calkiem przyzwoicie.U mnie problem pojawia sie gdy silnik nagrzeje sie do temperatury roboczej wtedy slychach takie metaliczne stukanie,rano gdy silnik jest zimny nie ma tego dzwieku,ginie tez podczas dodawania gazu,albo poprostu tak mi sie tylko wydaje,chcialbym dowiedziec sie co jest przyczyna i to naprawic.W linku jest filmik z pracy mojego silnika.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej malo prawdopodobne bo gaz jest od 3 miesiecy a te stuki od bardzo dawna,mysle ze to raczej cos z zaworami chociaz 2 razy byly regulowane i niby wszystko ok.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze sprawe z katalizatorem,ale to stukanie raczej dochodzi gdzies z gory,nie wiem czy mozliwe jest zeby wtryskiwacze byly az tak glosne i w dodatku tylko na goracym silniku,a co do katalizatora to kiedys na forum daci znalazlem informacje ze w tych silnikach lubiapekac kolektory wydechowe i w zwiazku z tym mam pytanie czy kolektor moze tak halasowac??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!