Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana maglownicy trw na SMI bez powodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam scenica 1.6 16v z 2000 roku. Miałem TRW kupiłem używaną SMI. Wyczytałem że bez problemu przekładka a tu zonk.

Po wsunięciu magla, przewód hydrauliczny mocowany do rury maglownicy ten krótszy, zapiera się o plecionkę wydechu i nie pozwala na ułożenie maglownicy w obejmach ani na połączenie z krzyżakiem.

Wg mnie nie da się tego ominąć bez gięcia przewodu? W załączeniu zdjęcie opierającego się przewodu, zdjęcie 2 oraz spowodowane tym złe ułożenie maglownicy w obejmie, zdjęcie nr 3.

Wydaje mi się że przekładka trw na smi akurat w moim modelu raczej nie uda się. Chyba, że coś robię źle ale 4 godziny się z nią motałem i wydaje mi się że wszystkie możliwości wyczerpałem.

 

Pozdrawiam

post-40735-0-90457400-1435418311_thumb.jpg

post-40735-0-33499500-1435418333_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie nie podejdzie inaczej. Pytanie tylko jak bardzo się zapiera o tą plecionkę. Jeżeli nieznacznie, to można podgrzać tą rurkę i lekko nagiąć zwracając uwagę, by się nie przełamała, ani nie zawęziła. Jak bardzo, to szkoda zachodu. Zwłaszcza, że nawet jakby jakimś cudem udało się założyć, to plecionka oparta o rurkę będzie grzała płyn. Średnio fajna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Brakuje co najmniej 1 cm do krzyżaka. Wię trza by było giąć i to zasadniczo więc wniosek :

 

 

Maglownice w scenicu 1.6 16 v z roku 2000 :

 

 

z SMI na TRW można zamienić (jesli Smi były w nim montowane w co wątpie)

 

natomiast z TRW na SMI się nie da ( w co już nie wątpie :) )

 

Dzieki za odpowiedź lukasfenix.

 

Info o zepsuciu. Okazało się że regenerowana maglownica jest OK czyli slimak i zębatki. Pękła oś obrotu slimaka czyli łącząca sworzeń wchodzący do krzyżaka ze slimakiem załaczone zdjęcia nie mam pomysłu jak to wytłumaczyć

 

Chyba temat do zamkniecią !

 

Przepraszam ale okazało się że mam scenic ph2 czyli po lifcie mój błąd .

post-40735-0-79212800-1435680290_thumb.jpg

post-40735-0-81805300-1435680300_thumb.jpg

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!