Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupuję Megane 1.4 16v - prośba o radę


Movement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do tej pory jeździłem francuskimi samochodami poza Renault. Chcę kupić Meganke I z końca produkcji. Znalazłem bardzo zadbaną z bogatym wyposażeniem, z polskiego salonu z dokumentacją itp z silnikiem 1.4 16V z 2001 za 13 900 zł (hatchback). Na razie dowiaduję się jak mogę o tym modelu, ale parę rzeczy ciężko mi znaleźć:

 

1. jak ma się sprawa z dynamiką tego silnika? wystarczy, czy szukać 1.6 16v? nie zależy mi na super osiągach, ale żeby sprawnie to jeżdziło. I jak realne spalanie?

2. Czy z dobrą instalacją sekwencyjną ten silnik dobrze współgra i czy to się opłaci? (robię 15 000 km rocznie)

3. jak wygląda awaryjność tego silnika?

 

Jedynie z góry mogę podziękować za odp, przydadzą mi się te informacje, bo na dniach chcę kupić to Megane, bo niestety mój kochany AX odmówił posłuszeństwa po 13 latach :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się sprawa z dynamiką tego silnika
ie zależy mi na super osiągach,
wsytarczy Ci w 100%, z tego co pamietam to jest chyba 11,7 do setki (ale ostatnio cierpie na skleroze) raz w zyciu jechałem takim autkiem z 1,4 16v i było OK
czy to się opłaci
na raczej sie nie opłaci bo bys musiał zainwestowac w sekwencje, zrób sobie prosta kalkulacje kosztów biorąc pod uwage koszt bezołowiowej, LPG, instalki i jej ewentualnego serwu i przebieg 15 tysi /rok ( zresztą pogadaj z Easy-m)
I jak realne spalanie
pól forum jest o tym..miasto circa about; 7,5-8, trasa, poniżej 6ciu tak ogolnie mówiąc.

zachęcam Cie właśnie do silnika 1,4 16v a poczujesz wieka różni względem wysłóżonego AX-a a 13900 za 2001 w dobrym stanie to niezła cena, ale umiesc prosze zdjęcia/konkretna oferte to cos sie podpowie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się sprawa z dynamiką tego silnika?

W zupełności wystarcza, tylko trzeba go trochę kręcić, ale to każda 16v tak ma

 

Czy z dobrą instalacją sekwencyjną ten silnik dobrze współgra i czy to się opłaci? (robię 15 000 km rocznie)

Przy takich przebiegach się nie opłaca.

 

I jak realne spalanie?

Miasto 7,5 (da się mniej, ale zero frajdy z jazdy), trasa poniżej 6 jak nie przekraczasz 130 km/h (Czyli tak jak pisał kolega Human Resources)

 

jak wygląda awaryjność tego silnika?

Mam ją 1,5 roku, jakieś 40 tyś km za mną i jak na razie tylko części eksploatacyjne i nic więcej (143 000 km przebiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Movement, generalnie ten silniczek jest przyjemny do jazdy - jeżeli nie potrzebujesz wyścigówki to powinien Ci wystarczyć.

Co do instalacji gazowej - jeżeli zamierzasz jeździć dłużej tym samochodem to możesz sie zastanowić. Moja instalacja (Landi Renzo) zwróci mi sie po 30tys licząc wszystkie koszty (większa cena przeglądu, dodatkowy przegląd gazu, różnica spalania etc.). W twoim przypadku to dwa lata - potem przy każdym tankowaniu jesteś do przodu.

Co do spalania to jest tak jak panowie napisali miasto 7-7,5 trasa 5,5-6l i w mieście nie spaliła mi wiecej a nie jeżdze spokojnie. Na gazie 10 w mieście 7 litrów w trasie.

Co do ceny to musiałbyś pokazać ten konkretny egzemlarz - cene w tych modelach różnicuje głównie komputer i wyposażenie które w parze z nim idzie - w tym modelu (patrząc po cenie) przypuszczam że go nie ma - jezeli jest to cena b.dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!