Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawianie rozrządu problem


krisar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Widziałem już rysunki w internecie jak ustawić ten rozrząd ale moje pytanie jest takie czy jak ustawiam koło od wałka rorządu mam sugerować się wcięciem na obudowie rozrządu czy markerem (jak na foto)??

Sprawa druga pompę powinienem ustawić tym czerwonym znakiem na godzine 3?? Znaków mam 2 jeden pomalowany markerem na biało drugi na czerwono i który mam ustawić?? Pompa lucasa jak na foto... Proszę o pomoc bo już nie wiem. Auto jest po przeskoczeniu paska i zerwaniu klinu na kole wałka rozrządu. Oczywiście koło kupiłem nowe i takie samo. Głowicy narazie nie ruszałem bo chce spróbować to zapalic...

post-86251-0-62346600-1447005363_thumb.jpg

post-86251-0-74981000-1447005397_thumb.jpg

post-86251-0-35833900-1447005453_thumb.jpg

Edytowane przez krisar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Teraz pytanie czemu mam znaki na kole pompy tak blisko siebie?? Na który ustawić?? Właśnie to mnie myli najbardziej... Na fotce od ciebie te znaki są daleko a zobacz na zdjęcie nr 2 z pierwszego postu... Innych znaków na kole nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, jakby ktoś sobie znaki domalował.

Powinieneś mieć na pompie trwałe znaki, takie jak na kole wałka rozrządu.

Zwróć uwagę na to, że na pompie Lucasa i Boscha znaki są w innych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło wałka na znak a nie na marker. Na kole pompy jest oznaczenie R i to jest do pompy Lucas. To drugie oznaczenie B jest do Bosch. Po zerwaniu klina myślisz, że będzie ok? Nie sądzę aby było ok. Niestety jakiś zawór oberwał. Trzeba będzie i tak zdjąć głowicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej coś będzie nie tak z głowicą ale lepiej sprawdzić. Wczoraj kombinowalem z pompą i zapaliła na 5 sekund brzmiało to ok ale zgasła... I jak ją odpalałem to mi normalnie tak jakby w tył chciała zapalić... Ciężko to wytłumaczyć... Co gorsza właśnie nie widze na tym kole znaków R i B... A możliwe jest założenie koła od wałka rozrządu na pompe??

 

Dodano: 09 lis 2015 - 17:26

No i doszlem kolo jest nie oryginalne. Ustawiłem to jakoś i chodzi dobrze. Pozdrawiam i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!