Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głupie radio w Megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegos czasu poruszam sie Renault Megane RTE z 97 roku, nie miałem innego wyboru wiec ktos polecił mi to auto. I niby OK ale jest problem. Nie tyle problem co irytacja!!!!!!! Mam w tym aucie radio Philips (standard) na kasety. Mam adaptor ( kasete z kabelkiem) zeby podpiac mp3 playera i co????? radio ma autorewers wiec co 2 lub 3 sekundy zmienia strone!!!!!! i nie moge normalnie sluchac. Czasem jak leci zwykła kaseta to potrafi w srodku tasmy i ulubionej piosenki zmienic na druga strone!!! co z tym dziadostwem zrobic jak sie wk$#$%e to sprzedam cały samochód!!!!!!!!! Dodam ze z adaptorkiem nie miałem problemów w poprzednim aucie. wiec to wina tego radia. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na zwykłej kasecie też Ci zmienia stronę w połowie kasety to wymieniłbym pasek w mechanizmie i go przeczyścił. Adaptery nie zawsze działają z wszystkimi radiomagnetofonami. Jak w adapterze nie kręci się druga rolka to mechanizm rozpoznaje to jako koniec taśmy i przełącza na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dzieki za podpowiedz. Moze byc tak jak móisz ale w kwestii tej zmiany na zwykłej kasecie to dokładnie jest tak ze jak gra to luz ale jak przycisne << i >> jednoczesnie zeby zmienic strone to chwile pogra i potem wraca do porzedniej, wiec jesli chce słuchac 2 strony to musze przłożyc kasete fizycznie a nie <<>>. A i co ciekawe to na adapterku jedno storna gra ciszej a druga głosniej... tez dziwnie nie??? nie wiem co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio na stolik w domu i tak jak pisałem wcześniej. Wymień pasek, przeczyść (odkurz) i na koniec wyreguluj głowicę. Niestety może być tak, że jak wyregulujesz pod swój adapter to na kasetach będzie grało ciszej (jeden lub dwa kanały). Jak rozkręcisz to zobaczysz również czy w ogóle będzie współpracowało z tym adapterem (chodzi o zasadę przełączania stron przez mechanizm).

 

A swoją drogą w lecie będę kombinował jak u siebie podpiąć jakieś mp3. Jednak będę próbował uderzyć w wykorzystanie sterowania takiego jak do zmieniarki CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim radiu też denerwowało mnie brak line-ina. Tylko ja nie wybrałem rozwiązania z kasetą w magnetofonie tylko transmiter FM. Takie małe urządzenie-nadajnik (koszt ok. 30-40zł) podłączany do zapalniczki i mp3. Nadaje sygnał na jakiejś tam częstotliwości wystarczy później tylko ją znaleźć w radiu i mp3 gra w głośnikach i buczy:)

 

tu masz takie urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jest wywalić kasetę i przylutować kabelki do głowicy, a z drugiej strony kabla zrobić końcówkę chinch i z tym dużo jest możliwości, poza tym najmniej straci się na jakości a te wszystkie adaptery i transmitery są do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!