Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(Megane IIphII) pukanie-trzaski w obudowie od wyświetlacza


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie „daszku-obudowy” wyświetlacza od radia a mianowicie jak jest poniżej 15 stopni lub pochodzi dłużej klimatyzacja w czasie pokonywania nawet niewielkich nierówności dochodzą z tego daszku dziwne odgłosy pukania (trzeszczenia) dodam tylko że jak jest ciepło takie rzeczy nie mają miejsca. Czym to może być spowodowane i co na to można poradzić. Dziękuję za ewentualne odpowiedźi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej skrzypią same zatrzaski/zaczepy. Ja przy okazji demontazu tegoz daszka i elementu za nim, popodklejałem wszystkie współpracujące ze sobą plastiki cienką izolacją materiałową. Jako, że miałem wszystko luzem w rękach i mogłem powyginać elementy nieco względem siebie, zauważyłem, że właśnie zaczepy dają największe efekty dźwiękowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, zbulwersowany sprawa trzeszczenia popołudniu zdjąłem ten daszek i miejsca jego styku z deska rozdzielczą obkleiłem taśmą welurową, którą kiedyś kupiłem (link poniżej do aukcji z taśmą). Zrobiłem test na drodze na której mi zawsze pukało i na razie nic nie słyszę fakt że padał deszcz i może on zagłuszył pukanie tak czy tak na 100% odpowiem jutro ale wydaje się że jest ok.

 

http://www.allegro.pl/item345066087__tasma...o_polecam_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma na pewno troszkę pomogła ale jakieś trzaski występowały dalej walcząc z tematem postanowiłem (tu wolno się śmiać bo sam się śmiałem) potraktować te zatrzaski, spinki w tym daszku WD-40 i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nastała długo oczekiwana ciszaaaaaaaa aż chce się jeździć.

 

(edytowane 4 maja 2008 o godzinie 13.05) Poddaje się WD-40 pomógł na chwile znowu zaczeły się trzaski sam już nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to trzeszczenie znalazłem zgoła inną metodę. Jak mi zaczynają dokuczać, przesiadam się do Fiata Pandy. Po jednej jeździe do pracy i z powrotem, te trzaski w megance przestają mi na jakiś czas przeszkadzać. <ok> :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego łobuz, tam nie ma co dokręcać. Albo zrobisz tak jak Ci radzą koledzy, albo musisz się do trzaskania przyzwyczaić.

 

Megane to nie jest starszy VW (o którym pisałeś w shoutboxie) i do jej budowy użyto trochę więcej narzędzi niż młotek i śrubokręt <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!