Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy paliwo złej jakości?


dwalczak

Rekomendowane odpowiedzi

- falowanie obrotów na biegu jałowym 500-1000 obrotów

- mega duży hałas pracującego silnika

- trzęsienie się kokpitu przy niskich obrotach, przy wysokich normalnie

- lekki niebieski dymek z wydechu

 

Pytam gdyż z ciekawości zalałem wczoraj 10l paliwa z Auchan za 4.19zl litr i jest masakra :-(.

Gorzej jeśli coś padło ( obroty - ten silniczek krokowy(?), wibracje - poduchy pod silnikiem/skrzynia(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawiło sie nagle to może tak być. Do wyboru masz: przejeździć, wyjeździć wymęczyć sie zatankować i z głowy - możesz też dolać uzdatniacza.

Zatankować do pełna "normalnego" paliwa - będzie lepiej.

Jeżeli sie nie poprawi możesz wymienić filtr paliwa, ale na razie bądźmy optymistycznie nastawieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Ja ma taki problem po ostatnim tankowaniu że jak przycisnę trochę swojej megance a dochodzi do 4500 obr to zaczyna szarpać. Tankowałem niby tam gdzie zawsze !

Zaleję dziś PB 98 i zobaczę czy będzie różnica. Ciekawe może cewka - ale szalał by chyba cały czas, chyba że flterek paliwa zapchany - zobaczymy !

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Ciekawe może cewka - ale szalał by chyba cały czas, chyba że flterek paliwa zapchany - zobaczymy !

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Miałem kiedyś megane 1 eco. Tam właśnie awaria modułu z cewką dawała takie objawy przez miesiąc aż do momentu kiedy auto zgasło i nie chciało więcej ruszyć.

 

Stało się tak z powodu debilności pracowników ASO którzy wymienili mi oryginalną dobry na ten felerny, który doprawili ściąganiem kabla ze świecy kiedy silnik pracował.

Gdyby paliwo było złe to raczej nie takie objawy by były. Miałbyś problem już na biegu jałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka pod silnikiem, koszt - 100zl.

pewnie przy jakimś gwałtowniejszym ruszaniu poszła. silnik jest przesunięty i temu te drgania. dobrze ze nie jezdzilem autem w obawie przed tym paliwem - tyle co do mechanika 1km :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie świece HY !!!

 

Serwis wbił w książkę że w 2004 roku ostatnio. Może i tak być że już czas - będę u nich z poduchami bo musze zwijacz wymienić to spytam za ile świeczki mają, jeśli dobrze pamiętam to z wymianą 150 zł. No chyba że zwykły sklep i NGK jakieś dopasuje.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - miałem taki problem jak w opisie - szarpanie, przerywanie itp. wymieniłem świeczki na EYQUEM RFN58LZ - 10 zł sztuka. silnik teraz pracuje równo, cicho, nie ma efektu dziury ( na trzecim biegu gumy jeszcze grają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wymieniłem na BERU UltraX Platin UXF 79 P 135 zł i nic nie dało, z dnia na dzień jest coraz gorzej wczoraj przy wyprzedaniu tira cisnołem na 4 biegu i tak trzęsło że bieg wypadł dobrze że się skapnołem i jakoś się udało bo z przeciwka też tiracz leciał. Generalnie się wk... - umówiłem się na serwis w poniedziałek (mam jeszcze servis poduszek na tablicy więc przy okazji). Jak coś zdjagnozują to napisze co to było. Aha jak przytrzymam go będąc na luzie na 2500 obr to cały się trzęsie !

 

Pozdrawiam

 

Mariusz W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Jestem po diagnostyce w ASO, podobno błąd cewki ale jeszcze:

 

- cewka 260 zł

- koło pasowe paska rozrządu 670 zł

- zwijacz taśmy AIR BAGU 250 zł

- diagnostyka 130 zł

 

Generalnie nic nie wymienili bo części brak, umówiony jestem na piątek. Zrobiłem tak zamówiłem 2 cewki w sklepie i wymienie je sam, w piątek zrobią zwijacz i chyba dam sobie narazie spokój, jak oczywiście to coś poprawi ?

Koło pasowe podobno generuje te wibracje.

Oczywiście do tego dochodzi robocizna w kwocie 400 zł, co o tym myślicie ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!