Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II] Kilka pytan teoretycznych


kfadratowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan ktore mnie zastanawia, mianowicie:

- dlaczego w niektorych meganach oznaczenie silnika na drzwiach jest na srebrnym, niektorych na bezowym a niektorych na czarnym tle [ i nie ma to zwiazku z kolorem auta]

- dlaczego na niektorych dieslach jest tylko napis dci, a na innych pojemnosc + dci?

- dlaczego na niektorych nie ma go wcale?

- czy wszyscy maja na tylnej klapie napis "renault"?

- a dlaczego ja go nie mam?

- czy jest mozliwosc podniesienia samochodu [do gory na sprezynach czy czymkolwiek]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dlaczego na niektorych dieslach jest tylko napis dci, a na innych pojemnosc + dci?

 

odpowiem ci , jeśli jest 1.5 dci to nie jest powód do dumy i raczej nie pisze jeśli jest 1.9 dci to pisze zawsze.

 

dlaczego w niektorych meganach oznaczenie silnika na drzwiach jest na srebrnym, niektorych na bezowym a niektorych na czarnym tle [ i nie ma to zwiazku z kolorem auta]

odpowiem ci, na srebrnym tle jest w Meg II wer II starsze mają na czarnej listwie.

 

- czy wszyscy maja na tylnej klapie napis "renault"?

- a dlaczego ja go nie mam?

Spytaj sprzedającego co z napisem zrobił lakiernik.

 

[ Dodano: 2008-06-06, 11:18 ]

- czy jest mozliwosc podniesienia samochodu [do gory na sprezynach czy czymkolwiek]?

 

Można zastosować utwardzenie zawieszenia by nie sadało tak ( najtaniej )

Można zmienić sprężyny ( niestety koszt spory )

Czy auto ci strasznie siada wraz z ładunkiem czy jest przyklejone cały czas ? Może ktoś coś tam już robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dlaczego w niektorych meganach oznaczenie silnika na drzwiach jest na srebrnym, niektorych na bezowym a niektorych na czarnym tle [ i nie ma to zwiazku z kolorem auta]
Nie zgodzę się z Miszą.

Ma to związek z wersją wyposażenia...

W MII phI na czarnym tle było dla Authentique i Expression, zaś wyższe - Dynamique i Privilege - na srebrnym

- dlaczego na niektorych nie ma go wcale?

- czy wszyscy maja na tylnej klapie napis "renault"?

- a dlaczego ja go nie mam?

Wydaje mi się, że te elementy były w 100% sprzedanych w sieci Renault samochodów. Jeśli ich nie ma, to możliwe są różne warianty - najbardziej prawdopodobne :

- kupujący samochód miał zachciankę, by R. nie reklamowała się na jego samochodzie :)

- był jakiś wypadek i naprawiający ciął koszty

- akcja tuningowa i elementy te komuś przeszkadzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec wlasnie...

 

a jeszcze takie pytanie, po co sa te czerwone kwadraciki na predkosciomierzu? to jest wyznacznik najbardziej oszczednej jazdy? czy dynamicznej? bo w zadna strone to ani ekonomiczne ani dynamiczne ;]

 

A po co ? - cały świat obniża samochody

 

a po to ze mam droge taka jaka mam i niestety czesto mi "haczy" o rozne wesole wyboje, po kilku przejazdach juz stracilem oslone miski... nie chce tego podnosic o pol metra ale tak z 5 cm byloby milo. No i lubie walczyc ze swiatem ;]

 

A co do emblematow to dzisiaj widzialem dwie ph I i jedna ph II bez napisu renault na tyle. Moze to tez ma jakis zwiazek z wyposazeniem czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanie, po co sa te czerwone kwadraciki na predkosciomierzu?
W maluchu kiedyś oznaczały prędkości dla poszczególnych biegów :)

Ale w Renuśku - nie.

Z uwagi na to, że oznaczono 30, 50, 90 i 130 km - służy to po prostu przypomnieniu o obowiązujących ograniczeniach prędkości. Standard francuski: 30 km/h strefy ruchu uspokojonego, 50 km/h obszary zabudowane, 90 km/h -ichniejsze drogi krajowe i 130 km/h - autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!