Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wydmuchana uszczelka pod pokrywą zaworów.Dlac


sebkins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wymieniłem już dwa razy uszczelkę pod pokrywą zaworów bo mi ją wypycha na zewnątrz. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?Dlaczego tak się dzieje? Ostatnio położyłem na czerownym silikonie i też wypchało.Dodam że pokrywa jest prosta,siatka i odpowietrzanie drożne,a mimo to wypycha uszczelkę na zewnątrz i ciapie olejem po silniku.

Oleju mi nie bierze a silnik ma niecałe 120tyś. Ma ktoś pomysł na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sprawdź ciśnienia na cylindrach bo wydaje mi się że jedynym powodem może być występowanie nadciśnienia w tym miejscu np wypalony bądź też nieszczelny zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a jak mocna dokręcałeś sruby bo to ma duze znaczenie jak za mocno dokrecasz to rozcinasz uszczelke :mrgreen: Miałem to somo w 126p jak zygło mi olejem na tłumik to myslałem ze mi sie maluch pali 4 razy wymieniałem i silnuk myłem dopiero za 5 razem dokreciłem delikatnie z wyczuciem i było ok POZDRAWIAM:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dzisiaj akurat byłem na wymianie oleju na Elfa 10W40. Nie ryzykowałem wkalniem syntetyka - nawet gdy poprzedni właściciel mówił że jeździłna syntetyku. Ale do rzeczy. Facet który wymienia olej powiedział że jednemu gościowi 7 razy wywaliło uszczelkę po pokrywą. Wkońcu posmarował ją silikonem i spokój.

Może u Cieie to pomoże? 7 razy.... ludzie to mają cierpliwość do samochodów - nie? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są uszczelki za 7 zł takie z gazety i za 25zł lepsze jakościowo i dużo grubsze. Na tych cieńkich wymieniałem 3 razy w jednym tygodniu. Z tym dokręcaniem uważajcie żeby nie ukręcić bo to cienkie śrubeczki. I chociaż by miał wielkie przedmuchy na pierścieniach nie powinien wydmuchiwać tej uszczelki bo po to jest odma.

 

ps. Masz może lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś wymieniłem płyn chłodzący, odpowietrzyłem cały układ i niby wszystko OK, a tu widzę, że cieknie w jednym miejscu z uszczelki na tyle, że nalało się mi do świecy i zalało całe gniazdo. Wszcześniej tego nie było - przynajmiej nie mialem ubytków oleju.

Czy ktoś może powiedzieć dlaczego wydmychało ją w jednym miejscu?? I kapie kropelka po kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest aluminiowa pokrywka i głowica tez jest aluminiowa normalne. jesli dobrze to wszystko poskładałeś to nie ma prawa ci tam nic wypchnąć ja bym obstawiał dalej ta odme . nawet zuzyte uszczelniacze zaworów i prowadnice nie powodują wydmuchu uszczelki. odkrec korek na odpalonym i zobacz jak sie zachowuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam ten sam problem to już 3 wymiana uszczelki, wszystkie zostały wydmuchane

nadmienię że stan oleju jest dobry ciśnienie na cylindrach jest takie

1. ma 13

2. ma 13

3.ma 11

4 ma 13

Odma jest czyściutka a jak odkręcę korek przy odpalonym silniku to bardzo dmucha powietrze aż ciężko zakręcić korek.mechanik powiedział że może zawory,mam też wrażenie

że silnik bardzo klekota ale czytałem ze to przypadłość tego silnika.miałem też dwa razy robioną uszczelkę pod głowicą nie wiem co się dzieje z tym moim autkiem proszę o pomoc.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekotaniem silnika się nie sugeruj, one mają to do siebie, że tak głośno pracują. Miałem podobny problem z tanią uszczelką - ktoś już o tym wcześniej wspominał. Kup sobie droższą uszczelkę, nie pożałujesz. I przede wszystkim nie dokręcaj na siłę, a z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!