Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór odcinający pompy wtryskowej


rutra

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc wszystkich witam! Mam problem z wymianą zaworu odcinającego [silnik nadal pracuje po wyłączeniu zapłonu]w pompie wtryskowej lucasa w scenicu 19dt z 1997r. Nie wiem jak odkręcić kołnierz z blachy przytrzymujący osprzęt-zawór jest przykryty kapturem z blachy i nie ma do niego dostępu. Blacha ta jest mocno przynitowana do kołnierza w który wchodzą przewody ciśnieniowe a po środku jest dekielek na 4 śruby T-rox-czy muszę odkręcać przewody ciśnieniowe a następnie ten dekielek aby dostać się do tego zaworu? Jeśli tak,to na co muszę uważać i czy potrzebne będą jakieś nowe uszczelki i czy sobie z tym poradzę?

 

[ Dodano: 2008-06-13, 11:42 ]

Już po zabiegu,dobrze,że nie odkręciłem tego dekielka. Okazało się,że cały ten kołnierz z blachy jest zabezpieczeniem przed kradzieżą przykręcony do pompy na śruby ze zrywalnymi łbami. Aby nie wykręcać pompy odcieliśmy małą szlifierką kątową ten kapturek zakrywający zawór[potrzebna druga osoba do zabezpieczenia przewodów]i wszystko ładnie wyszło. Zastępczy zawór odcinający ma na wierzchu końcówkę z gwintem[przez co jest wyższy od orginalnego gdzie wchodzą z boku dwa kabelki z +-] do przykręcenia przewodu od immobilaisera a masa jest z bloku. Wszystko oczywiście wróciło do normy a cała operacja trwała trochę ponad godzinę[pierwszy raz].

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!