Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiej firmy kupić poduszki silnika/skrzyni b


Van GORRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i nieliczne Panie :)

Posiadane auto to oczywiście Megane I, V8 ,1,6e, 95 KM, rocznik 08.1997. Wersja RT (niemiecka, ale to raczej nie ma znaczenia)

Otóż dopadł mnie problem obrotów (tzw. falowanie) oraz "trzęsienie" (telepie aż miło, dziewuchom się podoba :))

Skrupulatnie powymieniałem wszelakie części jakie wskazywaliście w postach na forum, czyli:

- świece NGK, innych nie było

- przewody wysokiego napięcia, oryginalne Bougicord

- silniczek krokowy, nie wiedziałem za bardzo jaki był oryginalny więc kupiłem Siemensa

- badanie komputerem + po wymianie poduch będzie jeszcze jedno

 

Bardzo często padały odpowiedzi odnośnie poduszek pod silnikiem/ skrzynią biegów. Wiele osób potwierdziło ,że wymiana pomogła. Niestety jest niewielki zarys informacji odnośnie jakości i firm tychże poduszek.

Udałem się tym tropem i podążyłem do mechanika w celu zweryfikowania zużycia poduszek w moim pojeździe. Lewa (siedząc w samochodzie, czyli ta od strony kierowcy) jest doszczętnie zniszczona. Prawa trzyma się jeszcze w miarę, tej pod skrzynią nie widziałem ale podobno jest troszkę "nie halo":/. Czyli mówiąc najprościej, do wymiany!

Problem polega na tym, że nie bardzo wiem jakie siedzą tam oryginały i czy są w ogóle u nas dostępne w sklepach. Ewentualnie czy możecie doradzić jakieś poduchy, dobre i trwałe ,jakiej firmy?

Prosiłbym tez o jakiś "cennik" poszczególnych poduszek (z tego co widziałem to lewa i prawa są inne a ta pod skrzynią to mniemam, także będzie miała inny kształt)

Nie pogardzę także, gdy ktoś napisze jakiej firmy ma poduchy i jak długo już ich używa (czas/przebieg km). Pozwoli to na dobranie najtrwalszych przynajmniej będzie "raz a dobrze!" :)

Wszelakie te informację zabiorę do mechanika i przekaże mu aby wiedział jakiej firmy ma zamówić części podczas wymiany. Sam nie chcę kupować bo mogę coś pomylić a on "w praniu" będzie wiedział/widział czy na pewno trzeba wymienić wszystkie poduszki czy np. tylko jedną/dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pogardzę także, gdy ktoś napisze jakiej firmy ma poduchy i jak długo już ich używa (czas/przebieg km). Pozwoli to na dobranie najtrwalszych przynajmniej będzie "raz a dobrze!" :)
u mnie to poduszki zmienia się z częstotliwością wymian oleju, zwłaszcza tą pod skrzynią - i tu nie żartuje, wystarczy parę mocniejszych redukcji i już po poduszce. W 1.6 jest lepiej bo silnik siedzi na poduszkach, a nie tak jak w 2.0 8v wisi na nich. Ktoś źle pomyślał i element odpowiedzialny za amortyzację ruchów silnika to tylko cienki kawałek gumy i łatwo go zerwać.

 

Przede wszystkim wszystkie zamienniki są dosyć kiepskie, zmieniałem już sporo poduszek i nie trafiłem na super trwałą. Oryginalne poduszki można kupić tylko w ASO (komplet koło 1000 zł) lub szukać Sasica, chociaż nie wszystkie poduszki były tej firmy, jakie Renault wkładało na montaż. Przy oglądaniu poduszki zwróć uwagę na gumę z jakiej jest zrobiona, jak jest plastikowo to nawet takiej nie bierz, z kolei jak guma jest ok, ale jest miękka to też taka poduszka szybko podanie, albo będzie niewystarczająco tłumić drgania. Dlatego lepiej samemu kupować poduszki niż dawać wybór mechanikowi...

 

Sam teraz będę robił usztywnienie poduszki pod skrzynią, zwykłą poduszka zostanie zalana gumą wulkanizacyjną, w kilku megankach taki patent się sprawdza, drążek nie lata i przy zmianie biegów silnik pozostaje na swoim miejscu :)

 

z tych co przerobiłem to:

unikaj kagera

stosunkowo długo wytrzymała u mnie poduszka skrzyni firmy impergom

sasic w miarę się sprawdza (komplet sasica to kolo 400-500 zł)

włoskie, tureckie poduszki to śmiecie

 

Jak wymieniać to od razu wszystkie 3 szt. bo inaczej będą potem padać po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co przerobiłem to:

unikaj kagera

stosunkowo długo wytrzymała u mnie poduszka skrzyni firmy impergom

sasic w miarę się sprawdza (komplet sasica to kolo 400-500 zł)

włoskie, tureckie poduszki to śmiecie

 

Jak wymieniać to od razu wszystkie 3 szt. bo inaczej będą potem padać po kolei.

 

Niedaleko bo w Ostrowie Wielkopolskim, jest sklep Jangopol, na ulicy krotoszyńskiej 71; tel. kontaktowy 062 735 45 26 (swój oddział mają także w Sieradzu oraz Kaliszu, podaję te namiary bo komuś mogą się przydać) jest to sklep z oryginalnymi częściami i zamiennikami do aut francuskich. Dziś po rozmowie tel. ze sprzedawcą dowiedziałem się ,że potrzebny będzie numer Vin i numer skrzyni biegów (gdzie znajdę ten numer?) aby dokładnie określić jaki typ poduszek będzie pasować do mojego auta (określi to za pomocą programu w komputerze). Odnośnie firm to mają lub mogą sprowadzić Sasica, Impergoma i oryginalne (o dziwo!) a na miejscu mają tylko SNK (przynajmniej taką nazwę słyszałem przez telefon, możliwe ,że ją lekko przekręciłem).

Jakoś o SNK nie znalazłem info na forum więc skieruję się w stronę Sasica lub Impergoma. Chyba ,że w międzyczasie dopłyną jakieś nowe informacje. Do mechanika umówiłem się na poniedziałek-wtorek więc mam jeszcze 3-4 dni na poszukanie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chodzi o poduszkę skrzyni to wszystko co jest dostępne w sprzedaży to szajs.Przerabiałem poduszki sasic jak również innej firmy 2 razy droższej.Jedyne co można zrobić to wybić tą małą tuleję z gumą i wprasować w to miejsce twardą tuleję metalowo gumową.Problem latającego lewarka jest rozwiązany raz na zawsze a poduszka wytrzyma długie lata i dodam,że nie ma większych drgań w kabinie niż przy oryginale.Jeśli chodzi o poduszkę prawą silnika to też miałem impergum i mechanik mi zalecił wymianę a poduszka okazała się nietknięta,jak nowa i tak zostałem z prawie nowa poduszką na zapasie.Co do lewj się nie wypowiem bo nie miałem z nia doczynienia,a poduszke chętnie odsprzedam.Pozdrawiam. :(

post-23519-0-90538900-1368172229_thumb.jpg

post-23519-0-98180500-1368172278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekJac

Dobra, a co do poduszek firmy SWAG, miał ktoś doświadczenia z nią? Mówimy o poduszce przy rozrządzie. Wszyscy mówią o oryginałach, ewentualnie Hutchinson. ale co możecie powiedzieć o SWAG? Cena z nią to 260 zł. I mówię o hurtowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!