Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego mi potrzeba, żeby zainstalować radio fabryczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Co muszę kupić, żeby zainstalować radio fabryczne do Megane I ph II?

 

Na myśl przychodzi mi oczywiśćie:

-radio

-wyświetlacz

-pilot

 

Co jeszcze? Jakieś wskazówki w sprawie montażu?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz takie pytania, jakbyś wybebeszył komuś autko ze sprzętu... :mrgreen:

Jak nie masz oryginalnego kabla, to poszukaj na szrocie, ale wątpię, żeby Ci sprzedali sam kabel, bo zwykle jest on przy wyświetlaczu.

Kabel nie jest żaden niezwykły. Możesz go zrobić ze skrętki komputerowej np. Lutujesz 1:1 i powinno banglać. Aczkolwiek może jakiś crossik występuje we wtyczkach, więc lepiej potwierdzić miernikiem na oryginalnym kabelku u kogoś w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie:) to mój pierwszy post na tym forum, jestem od 2 tyg posiadaczem meganki I phase II

 

Ponieważ właśnie dziś zamontowałem fabryczne radio więc mogę conieco podpowiedzieć koledze.

 

Moja megi od nowości nie miała radia, poprzedni właściciele nie zainstalowali. Od początku chciałem fabryczne radio, sporo informacji zebrałem zanim kupiłem coś co mi odpowiada i pasuje do samochodu. Do rzeczy:

 

do 99 roku w meganach były radia philips z rodziny radiocode, do tych urządzeń potrzebny jest wyświetlacz AFFA2+, od 99 jest seria tuner list i do tego radia potrzeba wyświetlacza AFFA2++, wyświetlacze ze starej wesji nie pasują do tuner list i na odwrót, to samo dotyczy pilotów. (mówię o opcji plug & play)

 

Żeby wszystko działało potrzeba radio, wyświetlacz pilota, i kabel łączący wyświetlacz z radiem. (pisze o tuner list) Konfiguracja jest taka że pilota wpinam w jedno gniazdo wyświelacza, a kabel od radia w drugie gniazdo. Dodatkowo od kabla radio-wyświetlacz odchodzi jeszcze jeden wtyk, gniazdo do niego powinno byc w instalacji fabrycznej samochodu, po prawej stronie zegarów. Podpiecie to żadna filozofia, mi łącznie z rozmontowanie deski zajęło to godzinę.

 

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale mam na zbyciu kabel łączący radio z wyświetlaczem, kupiłem wczoraj taki kabel za 50zł na allegro, ale okazało się, że człowiek od którego kupiłem radio tez mi przysłał kabel. Więc przez chwilę miałem dwa, teraz jeden siedzi w megance, a drugi czeka na nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz posłuchać muzyki i zależy Ci trochę więcej niż "prawie wcale" na jakości dźwięku, to wsadź inne radio. Jak bardzo chcesz mieć sterowanie przy kierownicy, to da się to zrobić i z niefabrycznym radiem.

 

Do fabrycznego potrzebujesz:

-Radio

-Pilot

-Wyświetlacz

-Kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

podpisuje sie pod tym, a radio w megance jest w takim miejscu ze naprawde miło jest mieć działający fabryczny wyświetlacz.

 

I jeszcze do kolegi, który chce sobie zamontować fabryczne radio, jesli będziesz miał problem ze zdobyciem tego kabla do wyświetlacza to jak pisałem na początku posiadam taki jeden nadmiarowy. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie samego montażu to jako, że jestem na bieżąco bo tydziem temu zakładałem służę pomocą. Najlepiej na gg wieczorami bo na forum nie bywam regularnie.

 

Nie cytujemy całości posta bezpośrednio pod nim samym- lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tej chwili w Megance mam tylko zegarek, a radio to owszem fabryczne, ale od opla.

Czy jeżeli kupię taki wyświetlacz:

http://moto.allegro.pl/item444859007_f_vat...megane_97r.html

 

i

 

takie radyjko

http://allegro.pl/item445753614_radioodtwa...megane_kod.html

 

to czy bez kłopotu to da się podłączyć? Chodzi mi oto czy wszystkie kable są podciągnięte i tylko wyjme jedną rzecz włożę druga podłącze i będzie działało czy konieczne są jakieś większe przeróbki? <ok>

 

Pozdrawiam :)

 

Przeniosłem do istniejącego już tematu. Zapoznaj się z regulaminem i już napisanymi postami. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kablach do wyświetlacza zapomnij, bo ich nie ma w samochodzie. Najlepiej kup z jakiegos rozbitka cały komplet.: radio, pilot, wyświetlacz i kable. Wtedy bedziesz miał pewność, że zadziała.

Wyświetlaczy były ze trzy rodzaje. Czy pasowały wymiennie? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!