Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

check engine


Rekomendowane odpowiedzi

Pany i Panewki

Pacjent Megane 2 ph1 2002rok hatchback, 1,6 16v.
Mam taką przypadłość, od jakiegoś czasu zaświeca się lampka service oraz check engine, po dwóch-trzech dniach same gasną.
Dwa razy byłem umówiony u mechanika, jednak nie dojechałem bo lampki zgasły, stwierdził tylko że to może być wina paliwa.
Tankuje na różnych stacjach i zaświecenie check engine wypada różnie.
Co może być powodem tego problemu??

Sprawdziłem kody błędów za pomocą ScanMaster i wyskoczył błąd P0325 oraz P0420 ( załączam printscreen z programu)

Czeka mnie wizyta u mechanika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2019 o 20:54, gres206 napisał:

Pany i Panewki

Pacjent Megane 2 ph1 2002rok hatchback, 1,6 16v.
Mam taką przypadłość, od jakiegoś czasu zaświeca się lampka service oraz check engine, po dwóch-trzech dniach same gasną.
Dwa razy byłem umówiony u mechanika, jednak nie dojechałem bo lampki zgasły, stwierdził tylko że to może być wina paliwa.
Tankuje na różnych stacjach i zaświecenie check engine wypada różnie.
Co może być powodem tego problemu??

Sprawdziłem kody błędów za pomocą ScanMaster i wyskoczył błąd P0325 oraz P0420 ( załączam printscreen z programu)

Czeka mnie wizyta u mechanika??

1. Zmień mechanika bo właśnie poznałem ,,mistrza" który bez kodów błędów obstawia paliwo, może lepsze to niż koniec żywota żarówki...

Gdyby było kiepskie paliwo to by nie miał mocy czy też przerywał i myślisz że każdy tankuje na jednej stacji ? 

2. Sprawdziłeś czego dotyczą te błędy ? Jeżeli Twój program nie opisuje przyczyny to masz jak na tacy

 

 

P0325 Czujnik spalania stukowego 1 (Bank 1 lub poj. czujnik) – usterka

Możliwe przyczyny

  • Wadliwy czujnik spalania stukowego
  • Poluzowany czujnik (bardzo ważne aby czujnik był przykręcony do silnika odpowiednim momentem)
  • Obwód czujnika słabe połączenie elektryczne
  • Wiązka czujnika jest otwarta lub zwarta
  • Uszkodzony moduł sterujący silnika (ECM)

P0420

Może on sugerować uszkodzenie wkładu katalitycznego, uszkodzenie układu wydechowego przez pojawienie sie nieszczelności, lub awarię jednej z sond lambda. Przy uszkodzonych cewkach stawiam na uszkodzenie sondy lambda przez przegrzanie... należałoby sprawdzic szczelność układu wydechowego, stan wkładu kata i wartości sondy lambda.

 

PROSZĘ AŻ TYLE CZASU MI TO ZAJĘŁO...

Edytowane przez Dandiego82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!