Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Scenica - poradźcie


yuve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam wstąpić w szeregi elitarnego klubu posiadaczy pojazdów marki Renault :mrgreen:.

Konkretnie myslę o zakupie Scenica:

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-luxprivil...h-C5804951.html

lub

http://otomoto.pl/renault-scenic-1-9-dci-k...t-C5854540.html

 

co o nich sądzicie??? Nie są to przypadkiem jakieś "bezwypadkowe" szroty???

 

Z góry dziękuję za kompetentne porady!!!

Pozdrówka - mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu ,powiem tak!!! Obydwa podpadziochy bo za tą cenę te roczniki -nigdy w życiu!!!Albo są składane z trzech autek albo coś jest nie tak !!! Daj sobie spokój ,a jeśli chodzi o cenę to za 35 tyś szukaj raczej starszych i wtedy będziesz mieć autko do jazdy! Czasem lepiej dwa lata starsze ale pewne !!!!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak , nie masz racji .bo okazje sa i to jest ich duzo i nie znaczy ze cos jest nie tak .Ja kupilem 2 lata temu scenica 2 letnigo za 34 tys bezwypadkowego i nic sie nie dzieje /odpukac/ a rocznik stal 45 tys !! .dziwi mnie twoja wypowiedz ze zakladasz ze to zlom ogladajac tylko zdjecia /moze ci zal ze dales za swojego zbyyyt duzo i teraz innym odradzasz .pozdraiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek,mylisz się-przerabiałem kupno auta wiele razy i nikt mi nie powie ,że ktoś sprzedaje auto zadbane (jeśli to prawda) poniżej ceny giełdowej lub przeciętnej-na bajki to ja jestem za stary ale skoro tak sądzisz to może masz rację ... :) a jeśli chodzi o zdjhęcia to skąd pewność ,że to te autka są do sprzedaży :?:Ja też korzystałem z otomoto i z pełną odpowiedzialnością moge powiedzieć,że nie ma co sugerować sie zdjęciami.

 

moze ci zal ze dales za swojego zbyyyt duzo

NIGDY NIE BęDę żAłOWAć ,żE KUPIłEM MOJEGO SCENICA,mimo,że był droższy od innych -wnioskuję,że go nie widziałeś

:mrgreen: :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sceniki to wersje krótkie, myślęże takie ceny za auta sprowadzane obecnie występują (trzeba liczyćsie z kosztem dodatkowych 1500pln za rejestrację i te urzędy wiele osób nie chce się w to bawić i szuka na polskich blachach. Z reguły są to auta po leasingu co do których właściciele z Francji nie mieli zbytniego przywiązania i mało o nie dbali. Te autka przechodzą u naszych "dilerów" swoistą metamorfozę są myte i czyszczone oraz poddawane obróbce zapachowej. Skąd to wiem... sam kupiłem Scenica Grand 2006 za 41800 z silnikiem 130KM (podobno lepszy od wersji 120KM głównie za sprawą chłodzonej cieczą turbiny). Ale wcześniej też byłem u gościa który ogłaszał się na allegro (otomoto) i co... skubany miał inne auto u siebie a inne na zdjęciu...skur... był z Ostrowca Świętokzryskiego więc ostrzegam przed nim (mówił że Ci z sosnowca biorą auta z tego samego źródła co on - czyli poleasingowe. Aha i do ceny należy doliczyć też za większy przegląd z wymianą płynów i filtrów a przy większym przebiegu też rozrządu - koszt od 700 do 1200pln. Razem więc do ceny na dzień dobry dokładamy ok 2500 plus OC i AC jeśli ktoś chce (opcja z AC przy max zniżkach to ok. 1500pln. Razem więc 4000pln do ceny zakupu i wtedy możemy szukać opon na zime lub lato (w zależności co auto ma na sobie :mrgreen:

 

pozd. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem swój poprzedni samochód ok 20%-25% taniej niż były ceny wywoławcze dlaczego?

- zbliżał się termin wymiany rozrządu

- zbiżał się termin zainwestowania w instalacje lpg ( wielozawór i parownik )

- drobne zarysowania lakieru ( ogólnodostępny parking )

- termin zapłacenia OC i AC

- przegląd techniczny

- miałem już drugie auto

wolałem żeby zrobił to nowy właściciel, pierwszy telefon miałem po 10 minutach od wystawienia a został sprzedany po trzech godzinach ( kupujący musiał dojechać :) ). Silnik brudny, zakurzony, pierwszy właściciel, pełna dokumentacja samochodu i lpg, dołożyłem dodatkowy komplet opon na felgach, bagażnik, nowe części np szczęki hamulcowe, pasek wielorowkowy, klocki itp, tak jak jeździł tak został sprzedany.

Okazało się że samochód kupił "handlarz", po umyciu został wystawiony w jego komisie a wartość auta znacznie wzrosła. :)

Okazje są tylko zawsze na nie trafiają inni :cry: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przyłączam się do opinii Tomik 1970. Nikt nie sprzedaje auta w b.dobrym stanie poniżej ceny giełdowej. A powodem do sprzedaży nie jest przecież wymiana rozrządu czy konieczność opłaty OC i AC itp. Scenik z 2006 1.9dci z przebiegiem 68 tyś km za 33 tyś zł?. Przecież nowy kosztował chyba z 70-80 tyś zł, czyli ktoś traci aż 40-50 tyś na aucie, zakładam,że auto od 1-go właściciela. Wg mnie lekko podejrzana sprawa, ale wszystko można sprawdzić umawiając się na odpowiednią wizytę w serwisie Renault (pomiary grubości lakieru, stan podzespołów) i wtedy podjąć decyzję. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powodem do sprzedaży nie jest przecież wymiana rozrządu czy konieczność opłaty OC i AC itp.

 

to nie był powód sprzedaży tylko argument za obniżeniem ceny, mogłem wystawić rynkową cenę i czekać na kupca parę miesięcy tylko po co? Pieniądze muszą pracować na siebie i w moim wypadku zarobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/renault...h-C5804951.html

lub

http://otomoto.pl/renault...t-C5854540.html

 

co o nich sądzicie??? Nie są to przypadkiem jakieś "bezwypadkowe" szroty???

 

 

Zrobisz jak uważasz-Twoja kasa i Twoje problemy ale tak jak napisałem bo przeciez o radę prosiłeś ...szukaj dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenik z 2006 1.9dci z przebiegiem 68 tyś km za 33 tyś zł?.
myślę,że kilka tysięcy za tanio.Gdyby był troszeczke poniżej 40 tys. to byłoby realnie.Ale kto wie,może to okazja...???Chociaż z takimi okazjami to jak ze sw.Mikołajem-wszyscy słyszeli ale nikt nie widział :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to są auta po leasingu więc dawno na siebie zarobiły, są hurtowo sprowadzane z francji i belgi. Gosciu z sosnowca ma cały czas te autaka, sprowadza nie na siebie, kupując kupujesz od jakiegoś niemca francuza lub belgijczyka którego na oczy nie widziałś (on zapewne też) auta stoją na wielkich placach gdzie firmy trzymają auta po leasingu. Ceny przy kupnie od pierwszego właściciela z francji czy belgi są już "normalne" wystarczy wejść na stronę z ofrtami aut za granicą. Wiem bo przerabiałem ten temat, zresztą im zależy na jak najszybszym opchnięciu autka żeby nie stał i nie zajmował miejsca, czasami są lekko zahaczone ale z reguły nikt tego nie ukrywa i nie robi (mówię o lekkich obiciach czy otarciach lakierniczych) bo nie ma na to czasu kupiec i tak się znajdzie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to są auta po leasingu więc dawno na siebie zarobiły

1.Przy tym przebiegu i mając 2 lata nawet najlepszy księgowy nie jest takiego auta w całości odliczyć(no chyba,że marychę szmuglowali :) )

2.Leasing trwa 3 lata więc po co sprzedawać wcześniej?

3.Handlarz może mieć dostęp do platform internetowych z aukcjami aut leasingowych po wypadku,to może też tłumaczyć cenę.

4.Kumpel ciąga takie auta z Włoch i rzadko trafia na poniżej 100tys.km,to są prawdziwe perełki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluto61, na pewno więcej dowiesz sie dzwoniąc do Aso.Na zdrowy chłopski rozum może :jest coś przystosowane do zasilania auta na noc napięciem z domu w celu ogrzania silnika i wnetrza? Ale to tylko moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!