Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dym z okolic alternatora i paska


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila wracając do domu zauważyłem, że spod maski unosi się dym w mojej megance a we wnetrzu czuć było cos pomiedzy paloną gumą a plastikiem, ale nie do końca typowy taki zapach. Szczęście, że już byłem pod domem. Otworzyłem maskę i z paska obok alternatora unosił się dym (taki jasno niebieski) a sam pasek był jakby leciutko przetarty w jednym miejscu. dotknąłem rolki i były bardzo gorące, ale nie aż tak straszliwie. I teraz nie wiem czy to z alternatorem coś nie tak, czy to w jakiś sposób pasek chciał się zapalić? wydawało mi się, że dym unosi się jakby z paska, ale mogłem sie pomylic bo dym był bardzo jasny. Zapach przypominał mi smród jak pewnego razu spalił mi się odkurzacz w domu, taki dziwny. pomóżcie proszę, bo już nie wiem co robić :mrgreen: dym ulotnił się po pół godzinie jak wyłączyłem samochód

 

[ Dodano: 2008-07-30, 12:44 ]

kolega mi powiedział, że mogł sie spalić alternator. możliwe to jest ? juz wiem, że musze wymienić pasek i rolki, ale nie zawioze auta do serwisu... da sie zmienić pasek w domowych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Movement, pasek akcesoriów wymienisz bez żadnych problemów, ale warto by było odkryć przyczyne usterki. która rolka była nagrzana najbardziej, alternatora?

pzdr

P.S. Czy tego paska nie wymieniałeś w ostatnim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek był wymiany 30 000 km - jestem pewien. Najbardziej była rozgrzana rolka odchodząca od alternatora, pierwsza, na samej górze.

Nieraz jak spali się silnik elektryczny (choćby odkurzacz czy coś nawet mniejszego), to czuć taki charaktersytyczny zapach, to samo czułem pod maską, w końcu gdyby pasek się zchajczył to by był raczej czarny dym bo to guma... To chyba alternator, nie chcę zapalać auta bo jeszcze coś zepsuje, zresztą pasek pewnie zaraz pęknie

 

[ Dodano: 2008-07-30, 13:28 ]

Czy ten alternator spasuje do mojej Meganki? Był najtańszy:

 

http://allegro.pl/item392380710_alternator...ane_scenic.html

 

[ Dodano: 2008-07-30, 13:55 ]

zaryzykowałem i spróbowałem uruchomić samochód - nie odpala - normalnie 'kręci' jak zawsze ale po prostu nie odpala. ma ktoś jakiś pomysł co to może być ? :/ ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz tez łozyska alternatora.Ja ostatnio miałem podobny przypadek tyle ze wczesniej przy odzeniu z obrotow silnik ł ładnie,cichutko sobie gwizdal.Było to słychac przy ok. 1500 obr. Dalej pojawiły sie problemy z praca silnika zaraz po uruchomieniu-potrafił zgasnac wczesniej piszczac paskiem własnie.Ostatecznie skonczyło sie na tym ze zniszczone łozyska alternatora zatrzymywały silnik-raz nawet poszedł dym spod maski.... U Ciebie to moga byc faktycznie łozyska napinacza- u mnie 1.6 8V pasek nie ma rolek-napinany jest poprzez odsuniecie alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek był taki....

Prułem se na wczasy i po przejechaniu ok. 90 km na klimie zapala się kotrolka braku ładowania alternatora +STOP. Więc się zatrzymuję, godz. 23, maska do góry a spod maski dym przypalonej gumy. Świecę po pasku akcesoriów, niby wporządku. Odczekałem 15 min., włączam silnik, wyłączam klimę...kontrolki nie świecą. Więc jadę dalej. I tak przejechałem ok. 400 km. Ok. godz. 8.30 znowu zapalają się kontrolki, zatrzymuję silnik, maska do góry, troszkę dymu, świecę po pasku...a on wisi zerwany. Okolice Elbląga, jakimś cudem niedaleko udało mi się znaleźć mechanika. Po 3 godz. udało sie sprowadzić pasek ze sklepu. Mechanik założył, próba odpalenia a tu mechanik krzyczy żeby silnik wyłączyć. Po długich oględzinach pada hasło: zerwane KOŁO PASOWE. Zajebioza.... Najbliższe ASO Renault Elbląg. Ale przez telefon nie za bardzo da sie zamówić. Bo trzeba być na miejscu, wypisać wniosek, wpłacić zadatek i takie tam pierdota. ...Ale po 10 min. błaganiu jakoś udało się zamówić przez telefon część. Będzie następnego dnia. Bo z Warszawki, z centralnego magazynu. Cena to jedyne 798 zetów. :shock: Ale co tam ważne że jest i że dojedziemy na wymarzony urlop. Jak do tej pory nikt za bardzo nie odpowiedział mi co było powodem że koło zostało wybite? Pozdro dla wszyskich uropowiczów z "meganek"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie ten sam przypadek rozdwoiło sie koło pasowe i ocierało o plastik który zaczął po prostu się topić i stąd zapach palonego plastiku .Za koło pasowe zapłaciłem ok.100zł na allegro nie jest ono nowe ale na razie się trzyma . Porada dla tych którzy będą mieli taki problem kiedyś czego nie życzę , miejcie gaśnice pod ręką . W moim przypadku było tak , że udało mi się jakoś pod wadzić pasek klinowy ściągnąć go i te parę kilometrów jakoś dojechałem do domu oczywiście bez świateł , musiałem oszczędzać akumulator na iskrę , to rozdwojone koło pasowe ocierało o nadkole i o blok silnika ale nic się nie powinno stać :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio, podczas wizyty w ASO dowiedziałem się o bezpłatniej akcji serwisowej - wymianie właśnie m.in koła pasowego i innych elementów wokól alternatora, w związku z ich częstą awaryjnością. Ja mam M II phI 1.5 dci z 2003r, nie wiem jak jest z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!