Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mam zamiar wgrać wirusa do 1.9 dCi 88kw


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę sie pod temat .Też poszukuje jakąś osobę co chipy zakłada w okolicach Łodzi (chipa mam swojego). I również jak kolego nie preferuje Renault Jaszpol .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jaszpolu to nic nie mam ale robić tam coś oficjalnie to koszta nie z tej ziemi. Mam tam kilku kolesi i złego słowa nie dam powiedzieć na robociznę ( zawsze pilnuję )

Ale chciałem coś poprawić by auto lepiej śmigało. Znalazłem w Zduńskiej Woli i w Łodżi ale to co pisze się na stronie to jedno i to samo u wszystkich a efekty co warsztat to inne. Oczekiwał bym 140 KM ( 135 KM ) w rozsądnej cenie. Ten w Zduńskiej Woli robi to za 900zł z hamownią ale nie mam nikogo komu robił i by tamten dał opinię. Słyszałem że te chipy dokładane to tylko zaleta że do innego można wsadzić ale nie ma jak wgranie programu. Jest to najlepsza metoda na równy wzrost momętu obrotowego.

 

Dodano po scaleniu tematów

 

Firma

http://www.goodhope.pl/

 

Co wy na to? Ponoć robi wszystko na miarę do danego auta dokładnie wszystko sprawdzając. Nie jest to gotowy program czy box. Takie opinie oczywiście na forach nie od niego.

Może ktoś był u niego? :shock:

 

Połączyłem Twoje dwa tematy o chipowanu w okolicach Łodzi. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza ciekawą formą graficzną strony trudno coś powiedzieć.

Brak choćby wykresów z hamowni jak jest np. w firmie Jacka Chojnackiego z Nadarzyna, które pokazują jakie zmiany mogą zajść po modyfikacji. Ja osobiście byłbym ostrożny i jeśli to szukałbym warsztatu uznanego, dającego gwarancję na pracę.

zdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem chipa w Zduńskiej Woli. Jak na razie jestem zadowolony. Jestem jeszcze umówiony na tzw wizytę kontrolną i ewentualne poprawki. Wrażenia z jazdy takie że to całkiem inny samochód. Może przyrost mocy nie jest gigantyczny bo z 79KM przy 4200obr/min na ok 90KM przy 3700obr/min. Bardziej interesująca była dla mnie zmiana momentu ze 161 Nm przy 2400obr na 201 Nm przy 2900obr. Jednak przebieg momentu i mocy został zdecydowanie wypłaszczony co pozwoliło na osiągnięcie momentu ok 190Nm przy ok 1800obr. (w serii przy 2000obr było ok. 130Nm). Taka wartość momentu trzyma się do ponad 3000obr. Takie parametry zachęcają do mocniejszego wciskania pedału gazu.

U mnie zaobserwowałem wzrost spalania na poziomie max. 0,3l/100km.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum : http://forum.tdi-tuning.pl/ (Master's Tuning)

Tam wypowiada sie czlowiek goodhope. Poczytaj jego wypowiedzi i sam oceń czy warto.

W mojej opinii wiedze ma szeroką w zakresie chipowania francuzów. W każdym razie mi zasial ziarenko wątpliwości i wstrzymałem sie z tuningiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodhope to właśnie jego strona co podałem i jego firma będzie to robić.

 

scalono posty po przeniesieniu

 

Mnie spalanie nie interesuje, może palić i 15L. Byle się motor nie rozlatywał i nie było awari, a czy tam w Zduńskiej pracuje na oryginalnym sofcie czy wymienia. Jeśli pracuje na oryginalnym to ok a jak wymienia na już zmodyfikowany to nie chcę. Wiem od elektronika samochodowego że to jest bardzo istotne bo może z czasem popierniczyć się immo a w meg II to jest masakra. Bardzo na forach chwalą gościa o pseudo goodhope i raczej do niego pojadę. Ponoć dogrywa wszystko na tip-top. Zobaczymy. Jak już coś zrobię to napiszę opinię może komuś się nada.

 

[ Dodano: 2008-08-10, 19:51 ]

Czytałem na forum Master's Tuning, że ten za Zduńskiej Woli to garażowy paprok i zawiele miesza z ciśnieniem paliwa i powietrzem. Po tuningu u niego trzeba uważać na turbo by się nie wypluło. Nikt go na tym forum poważnie nie traktuje tak jak autosebe z Wrocławia. Jest kilku tunerów co robią od A do Z i mają wszystko na uwadze podnosząc moc a on nastawiony jest raczej na zysk.

Dodam, że to nie jest moja opinia tylko na tym frum. <boks>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem na razie jestem zadowolony a co będzie dalej to zobaczymy. Najwyżej gościu będzie poprawiał. Sam też jeździ meganką 1,5dCi (też chipowaną) więc mam nadzieję, że zna tego typu silniki. Z rozmowy z nim wiem, że jest po szkole samochodowej czyli jakieś podstawy powinien mieć. Dlatego też poczekam i zobaczę. Aha nie wgrywał nowego softu tylko modyfikował istniejący.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, kolego zaciekawil mnie Twoj post... z ktorego roku masz meganke? bo wiesz... tak mi sie zdaje ze w serii mamy w dTi 98KM i okolo 200Nm ; ) wiec cos albo pomyliles z rodzajem swojego silnika albo z konkretnymi osiagami - no chyba ze Cie zrobili w warsztacie za dudka...

 

pozdrawiam : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolczat, było kilka wersji tego silnika, zarówno 80km jak i 98 konna

 

idąc wg VINu:

VF1BA1U... to wersja 80 konna

VF1BA08... oraz VF1BA0N... to wersje 98 konne

 

idąc wg oznaczeń silników:

F9Q744 to wersja 80 konna

F9Q730, F9Q731 i F9Q734 to wersje 98 konne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisał bronius w megankach były montowane silniki dTi w 2 wariantach mocy 98KM i 80KM (dokładnie 79). Różniły się między innymi tym, że słabsze wersje nie mają IC oraz mają inne wtryskiwacze. Mój kolega ma również Megi classic dTi z roku 2003 i też ma 80 KM. Także nie sądzę żeby mnie ktoś chciał w tzw bambuko robić. Inna sprawa że przy kupnie samochodu dostałem wszystkie oryginalne papiery. Także jeśli Ty masz 98KM i 200Nm to powinienneś się cieszyć. Ja sam zastanawiałem się nad montażem IC tylko nie wiem na ile skomplikowana byłaby to operacja tzn. czy wystarczy tylko założyć sam IC czy trzeba również pewne sygnały do kompa skierować. Inna rzecz że nie wiem czy obie wersje mają te same kompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzieki chlopaki za informacje ;] dobrze wiedziec o tych dwoch wariantach silnikowych

bronius, a wiesz moze jak rozpoznac wariant silnikowy? (chodzi mi o modele typu F9Q730, F9Q731 i F9Q734) wiem ze jak robilem rozrzad to pompa wody nie wchodzila w sklad wymiany rozrzadu... wiesz zawsze latwiej znalesc czesc do auta jezeli wie sie dokladnie o jego wariancie. Z gory wielkie dzieki za info, pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :) Jestem nowym użytkownikiem tego forum i od 2 tygodni posiadaczem renault scenic 2 z 2003roku 1.9 dci 120KM. Nie wiem na ile temat jest aktualny ale pojawiła się tu nazwa firmy Godhope. Dla tych którzy nie mieli z nią nic wspólnego chciałem podpowiedzieć że jest to bardzo dobra firma z którą miałem przyjemność współpracować :) Kolega bardzo przyjemny konkretnie pisany program pod konkretne auto . Ja akurat podnosiłem moc w poprzednim aucie Audi A4 . Autko super się prowadziło , i zrobiłem na nim ponad 140 tyś bez rzadnych problemów :) Polecam jak najbardziej :) Trochę kosztowało ale z efektu byłem bardzo zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!