Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(Scenic I)Odkleja się wytłumienie


prosiaczek231

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jedyny skuteczny sposób to klej do szyb. Odtłuścić i smaruje się paskami coś a 'la szkocka krata. I trzeba wymyślić jakiś patent na docisk na kilka godzin- myślałem o czymś w rodzaju kawałków styropianu. Oryginalnie raczej nie było klejone i dlatego oklapło ;-) . Ja mam wszystkie zapinki całe i na razie dogiąłem te metalowe uchwyty - jest trochę lepiej ale efekt mnie nie zadowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pochwal się jak wyszło jak zrobisz :) U mnie opada w kilku miejscach (najbardziej nad rozrządem) i myślę też na kilka razy to kleić. A jaki uchwyt nie trzyma ? Plastikowe klipsy można wymienić, ale z tego met. przy podszybiu u mnie też najbardziej zjeżdża - ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie smaruj po całości bo już nigdy nie oderwiesz. A bywa różnie jak wiadomo. Ja myślę paćkać w kratę o boku dajmy na to 10 cm. Myślę, że styknie :) A i jeszcze ciekawostka- jakoś w phI z rozpórką MacPhersonów nie zauważyłem nigdy żeby mata tarła po silniku. Może trzeba sobie taką sprawić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trzeba tylko oczyścić odtłuszczaczem do kleju do szyb.

Powinno się przed nałożeniem kleju użyć "primera".To taka czarna farbka powodująca lepszą przyczepność kleju.

Kris Ty tylko czytasz, czy może też coś robisz czasami ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocze też coś robisz

Mocz to Ty chyba robisz - ja oddaję ;-)

"Czarna farbka" to grunt . A żółta może być ? O gruntowaniu pod klej każdy (chyba) wie a jak nie to jest instrukcja a odtłuszczenie to inna bajka i mało kto robi to właściwie - często nie robi lub płynem do naczyń lub szyb :) - np. tu masz profesjonalny zestaw- http://allegro.pl/item424261172_klej_do_sz..._53_zestaw.html . A po takich "malarzach" co to później smarują 1 mm kleju to już widziałem szyby co wypadają po dobrym hamowaniu lub dziurze - dobrze, że nie zadziałała poduszka (np. kolizja) bo wtedy dopiero mogła by być tragedia. Tak więc zanim zaczniesz uczyć innych to sam się poducz- bo ja jako elektronik wymieniłem znajomym z 5 szyb i wszystkie mają się dobrze. A sam kupiłem auto gdzie tylna szyba była wymieniana w "certyfikowanym" zakładzie - ciekła i co ? Kleju na lekarstwo a do tego po wyciągnięciu bolców dystansujących zostawili po nich dziurę - bo po co było zrobić porządnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisp to,że masz złych mechaników i innych fachowców a co za tym idzie nieprawdziwy pogląd na sprawę to nie moja wina.Primer możesz sobie nazywać gruntem.Gdy ja wiele,wiele lat temu wklejałem pierwszą szybę polskiego kleju i pozostałych komponentów raczej nie było.O odtłuszczeniu wie każdy szanujący się fachman i zdrowo myślący człowiek.Więc pisać o tym raczej nie trzeba.A resztę Twego tekstu pozostawię bez komentarza bo świadczy on jedynie o jakiejś małej, wewnętrznej frustracji.Baw się dalej w elektronikę.Ja nikogo nie uczę.

Przepraszam za offa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam złych mechaników- robię sam i wiem że będzie dobrze :) .A Ty nazwij sobie podkładem lub czarną farbką - też ślicznie :) BOLL ma tak polskie środki jak ja będę Chińczykiem zakładając chińską koszulkę. Wypowiadaj się za siebie bo niektórzy "mechanicy" są "myślący inaczej". Kto jeździ a sam nie naprawia ten wie najlepiej. Często warszaty lecą "na sztukę". Tak jak pisałem "pracował" jeden z zakładów zrzeszonych w ogólnopolskiej sieci wymiany szyb ( "bo po zagruntowaniu "czarną farbką" i tak będzie trzymać" )... Prawdopodobnie już nie jest zrzeszony lub niedługo nie będzie :P . Opisałem konkretne przypadki "z życia wzięte".

Ciągaj dalej swą lawetkę a jak masz jakieś pozamerytoryczne dylematy czy kompleksy to lecz je przez pw a nie przez forum. Podostrzenia pióra życzę.

Jak dla mnie temat zadany przez Autora uważam za wyczerpany a na bzdury czasu mało więc z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!