Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Witam! Ktory silnik wybrac pod instalacje gazowa?


m.lazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serrdecznie!

 

Mam zapytanie. Ktory z silnikow montowanych w Renault Megane Coupe 2,0 115 km czy 2,0 150 km 16v jest lepszy pod instalacje gazowa. Ja osobiscie stawiam na 2,0 8v 115 km. Prosze jeszcze jesli ktos jezdzi, o dane ad spalania sredniego przy normalnej jezdzie obydwu jednostek.

 

pozdrawiam i szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz bo chcesz kupić i założyć czy kupić model z LPG - czy też ma to być czysto teoretyczne zagadanienie.

Biorąc pod uwage prognozy (sezonowy wzrost ceny gazu +30gr/l z uwagi na napełnianie butli w budynkach ocieplanych tym paliwem) oraz wzrost akcyzy 28gr/l wygląda na to ze z początkiem nowego roku cena gazu dobije do 3zł!! Przy okazji tych samych prognoz cena benzyny ma wynosić 4,20 a jest ona bardziej kaloryczna więc 10-20% przebiegu więcej.

Czy LPG będzie dalej opłacalne - przy takich prognozach -> wątpie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz policzę na swoim przykładzie :)

Średnie zużycie paliwa na trasie po której się poruszam codziennie wynosi 8,5 l na 100 km. Przy obecnych cenach gazu przejechanie 1tyś km kosztuje mnie ok 190 zł.

Gdy cena osiągnęłaby 3zł za litr to 1000 km kosztowało by mnie ok 250 zł.

Nie wiem dokładnie ile Pb pali moja meganaka, bo nie sprawdzałem ale z raportu spalania znalezionego w necie wychodzi że gdzieś koło 7 - 7,5 litra co przy cenie 4,2 daje 310 zł na 1000 km.

Podsumowując - ten kto ma już założoną instalację gazową to i tak zawsze będzie jeździł taniej (pod warunkiem że dba o przeglądy, filtry itp).

Nie mniej jednak uważam że na pewno zmaleje liczba warsztatów montujących inst. gazowe...

 

P.S A zimą już nie będzie mi palił 8,5 tylko z 10 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!