Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE 2.0 Automat + gaz 1996 rok


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na tym forum. Do tej pory jeździłem clio teraz mam okazję kupić megane.

Cena jest bardzo atrakcyjna bo kupuje od rodziny. Samochodzik to megane I 2.0 Benzyna + gaz SKRZYNIA [shadow=red:9ffcb6b3d4]AUTOMAT[/shadow:9ffcb6b3d4] i pełen wypas w środku(Elektryczne luserka, klima, elektryczne szyby, chyba ABS. Samochodzik jest od brata który pomyka ją od roku (SPROWADZONE Z NIEMIEC) a teraz chce zmienić na coś nowszego. AUTKO ma skrzynie po remoncie jest jeszcze na nią gwarancja, roczną instalacje gazową, po wymianie rozrzadu na aluskach i niskim profilu(roczne opony)+ koła zimowe, wymienione kable i swiece na BOSCHA, wymieniona pompa paliwa, wymieniony filtr powietrza. Nic nie stuka nic nie puka w zawieszeniu. Jedno co mnie z lekka stresuje to jej spalanie. Potrafi wziąć i 15l gazu w mieście. Czy to normalne ?. Jej predkość max to tylko 160 km/h to też troche dziwnie mało. Tyle potrafie wycisnąć z clio 1.2, a tu jest 2.0 i 115 km.

Lekko ją rdza po zimie chapneła na nadkolu. ale to dopiero początek a autko też nie jest pierwszej młodości. Cena jak dla mnie dość atrakcyjna koło 7- 7500

 

Piszcie co o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 8v wyciąga 200km/h, ze skrzynią manualną i na PB potrafi spalić 11-13 litrów w mieście. Te dwa dodatkowe litry z automatem i na gazie to myślę, że mogą być realne. Możliwe, że sonda lambda padła (z powodu lpg).

 

Niska prędkość maksymalna może wynikać z marnej instalacji gazowej, źle naprawionej skrzyni biegów, ogólnego stanu silnika, źle dobranego rozmiaru kół itp.

 

[Radzę zapoznać się także z regulaminem - czerwona czcionka jest zastrzeżona tylko dla modteamu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spalanie mamy z głowy :)

A jesli chodzi o osiągi to faktycznie szła na gazie i do tego jeszcze lekko sie rozpedzała ale więcej niż 170 to by nie poleciała :)

Co do skrzyni to raczej nie jej wina bo przed remontem i po remoncie idze tyle samo. Zastanawiam sie czy czasem w automatach spacjalnie nie ma blokady żeby silnika nie żyłowac czy czegoś w tym stylu (pozatym szła na normalnej opcji a nie na sporcie) ?

Jedno co zauważam w niej dziwnego to po depnięciu "takim konkretnym" jakby miała opóźniony zapłon zamula ją na 2 sekundy po czym wgniata w fotele :P nie wiem czy tak powinno być :P

 

Co do kół to raczej niepowiino mieć znaczenia bo sa orginalne od megi więc powinny byc dobrze dobrane.

 

Sory za czerwoną czcionkę w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby miała opóźniony zapłon

 

Starsze automaty mają to do siebie, że reagują na pedał gazu z pewnym opóźnieniem - przynajmniej tak reagowały te, którymi jeździłem (nissan sunny, vectra, opel senator), także akurat tym bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze, ze jak sie nie zna ortografii to nalezy korzystac ze slownikow...

Chodzi o takie kwiatki jak: jeżdziłem, zminić, remącie, BOSHA, wziąść.

 

A zeby nie bylo OT - automat + gaz + sprowadzony z niemiec? Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze, ze jak sie nie zna ortografii to nalezy korzystac ze slownikow...

 

Co sadzisz ? Co nalezy ? Co to slownik ? Chodziło ci o żeby czy zęby ?

 

Nie czepiaj się kolego to forum chyba o samochodach a nie o j.polskim i ortografii :)

 

Wracjąc do tematu. Uważasz że mogą być z tym problemy? Gaz został wstawiony dopiero w Polsce czyli około rok temu.

Skąd to sceptyczne nastawienie? Masz jakieś doświadczenia z tym związane? Napisz coś więcej.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzywasz polskich krzaczkow to rob to dobrze. Ja nie uzywam, bo nie moge (ot, taki psikus korporacyjny - brak polskich literek...).

 

W temacie samochodu - Meganka I czyli ma nie mniej niz 5 lat. Gaz wstawiony rok temu czyli juz do przechodzonego wozu. Dodaj do tego automat, ktory jest generalnie dosc czuly na zmiany parametrow jednostki napedowej (np. krzywa momentu obrotowego jaki przenosi i zwiazany z tym dobor przelozen) a uzyskasz mieszanke, ktora statystycznie ma najwieksze szanse na to, zeby stac sie skarbonka bez dna.

 

Pozwol, ze zacytuje wlasciciela jednego z bardziej znanych warszawskich warszatatow robiacych "francuzy", gdy mu klient sie skarzyl, ze samochod ciagle sie psuje:

- A gaz jest?

- Jest.

- To co sie pan dziwisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się autko to 1996r. Fakt faktem utrzymane w dobrym stanie. Brat jeździ nim na gazie już od roku i nie miał z nim większych problemów nie licząc strzałów na gazie (cewka do wymiany) i remontu skrzyni biegów na którą jeszcze jest gwarancja. Wymienił też pompe paliwa ale to dlatego że jeździł na rezerwie i się spaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieto,

jak na mnie to sam sobie wlasnie zrobiles liste problemow:

- 12 letni samochod

- wystrzaly gazu (znaczy sie instalacja pewnie 1 lub 2 generacji), byc moze uszkodzony przez to kolektor dolotowy

- remont automatu (gwarancja przy wozie sprowadzonym z niemiec i jeszcze z dolozonym gazem? :) )

 

Wybor jest twoj ale ze w sumie temat jest z prosba o porade to powiem ci, ze ja przy takiej liscie nie mialbym zadnych watpliwosci, ze nalezy sie w taki deal nie pakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tych strzałów już nie ma to była wina cewki już jest wsio okey

- gwarancja jest tylko na skrzynie była w kapitalnym remoncie

- 12 letni samochód - za 7 tys. i raczej nic młodszego nie znajdę

Ile można dać za taką renie ? bo jednak coś mnie w niej kusi :)

Może inni forumowicze podzielą się swoją opinią. Może ktoś ma podobną megi w gazie ?

MEGANE I 1996r 2.0 benzyna, automat, klimatyzacja, alusy, gaz, pełna elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to ja niecierpie automatow, a automat + gaz to smieszne polaczenie... jesli nie spieszy Ci sie z kupnem auta to radze poszukac czegos innego. Okazja zawsze sie trafi, mnie moja Megi 1,6 8V `96 wyszla nieco ponad 5500zl no nieliczac teraz kasy ktora w nia wloze - ale to juz kaprys jest 8-)

BTW, moje auto do ogladniecia w galerii :)

 

PS. jesli nie wiesz jak dbac o auto w automacie i z gazem to remont bedziesz mial jeszcze przed zakonczeniem owej "gwarancji" na skrzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat troszke stary ale odkopie, ja moja meganka 1.6 8v w automacie jechalem 180 i zdecydowanie nie byl to koniec jej mozliwosci, tyle ze na benzynce. Nie ma też żadnej opoźnionej reakcji na wciśnięcie pedału gazu do końca, redukcja jest natychmiastowa. na 3 biegu -160km/h, to ze nie byl wcisniety sport nie robi różnicy, powiedział bym że służy on raczej do bardziej dynamicznej jazdy np. ale nie ma wpływu gdy wciśniety jest kick-down bo i tak nastepny bieg zostanie wrzucony dopiero gdy obroty dojdą do czerwonego pola. oprocz tego przy gwaltownym zdjeciu nogi z pedalu gazu nie wbije odrazu nastepnego biegu - to cala różnica magicznej cyferki S. przy normalnej jeździe biegi zmieniają sie przy ok 4000 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!