Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diagnostyka przez PyCLip - kilka pytań "zielonego"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Muszę zdiagnozować problem w moim aucie ( spadek obrotów podczas pracy na wolnych obrotach). Niestety, byłem dwa razy na Clipie, elektryk nie stwierdził  żadnych błędów, (aczkolwiek problem się wówczas nie pojawił).

Pomyślałem, że najlepiej będzie, gdy podłączę "coś" do diagnostyki na czas jazdy i może trafię na problem i zobaczę czy wtedy komp pokaże jakiś błąd.

W związku z tym mam do Was kilka pytań:

1) Której wersji PyClipa mam szukać do M2ph1? (bo czytałem, że nie wszystkie współpracują) lub inny program jeśli uważacie ,że będzie lepszy do zwykłej diagnostyki?

2) Jaki moduł OBD2 polecacie, który połączy się beproblemowo z tabletem (android10)

3) Czy ma ktoś instalację "krok po kroku" PyClipa (podobną jak tu na forum PyRen)?

4) Czy PyClip zapisuje błędy, które wyskoczą w czasie jazdy? (Chodzi mi o to, że stojąc np.na światłach nie będę tamował ruchu wpatrując się w tablet, tylko chciałbym je ewentualnie przeglądnąć na postoju) Czy po jakimś czasie- np.po wyłączeniu silnika-zniknie?

Nigdy nie skanowałem osobiście aut komputerem, kompletnie się na tym nie znam ,nie zależy mi na zmianie ustawień itp, tylko i wyłącznie na podglądzie parametrów i błędów. Niestety, autem dojeżdzam do pracy a sam elektryk stwierdził, że nie ma czasu jezdzić moją Renią cały dzień i czaić się na jej kaprysy :) A problem pojawia się czasem codziennie, a czasem w ogóle

Dziękuję i pozdrawiam

Krzychu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!