Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane 1 ph 2] Cewki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś dopadło moją Meganke 1,4 16v 2001r.

Ma następujące objawy, szarpie całą budą na wolnych obrotach, nie ma mocy, wydech parkocze i śmierdzi benzyną, podczas dojeżdżania do domu dodatkowo zapaliła się kontrolka układu oczyszczania spalin…

 

Z lektury forum wynika, że padnięta cewka. No więc na zapalonym silniku odłączam po kolejki kabelki od cewek, licząc od lewej (stojąc przed silnikiem):

Na 1 silnik gaśnie,

Na 2 słyszalna zmiana pracy,

Na 3 słyszalna zmiana pracy,

Na 4 silnik gaśnie,

Następnie zamiana miejscami cewek 1 z 2, 3 z 4 i znowu odłączanie kabelków, wynik ten sam co powyżej.

 

Wniosek cewki są chyba ok.???

Czy to mogą być świece? Jakieś inne rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej będą to świece, a dokładnie jedna świeca, aczkolwiek u mnie przed wymianą cewek też sprawdzanie odłączanie cewek dawało podobny efekt tyle że u mnie silnik nie gasł, a po zmianie cewek trzęsienie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu, ja miałem przykrą niespodziankę dziś, otóż nie wiem co zdechło, ale przypuszczam że cewka bo przy odłączaniu przewodów od świec nie było słychać zmiany pracy silnika , ale za to jak odłączyłem następną silnik gasł.

Mam takie pytanie: czy to będą na pewno cewki ? Jeśli wymieniać to poradzę sobie sam ? Wymienić parami ? i czy wymieniać też od razu świece ?

Pozdrawiam

 

P.S. 1,6 8v '96 RT

A i jeszcze jedno , możliwe jest żeby cewka padła po roku ? Czy to nie oznacza jakiegoś innego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj świece, niestety nie przyniosło to żadnej zmiany.

Ktoś pisał na forum, że jak pada pierwsza cewka od lewej - to silnik nie chce zapalić, czy tak jest faktycznie? Bo pozamieniałem wszystkie cewki na pierwszą i auto za każdym razem paliło.

Po wymianie świec przejechałem się z 5 km, no i powyżej 60km/h ciężko jechać bo co dodaje gazu to bardziej trzęsie... Jak wróciłem do domu i zgasiłem silnik, to usłyszałem spod spodu tak po środku auta CYK CYK... CYK CYK jak stygnięcie nagrzanej rury, w związku z tym sprawdziłem jeszcze tunel we wnętrzu auta i ten schowek przy gałce zmiany biegów był ciepły - Czy to jednoznacznie wskazuje na przypchany katalizator? do tego ta kontrolka. Czy jednak może to być cewka? Czy najlepiej pojechać na komputer żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBAK Koledzy piszą, że komputer wskazuje np. brak iskry na 3 cylindrze co zazwyczaj wskazuje np na cewkę lub świece.

Tak jak pisałem, zmieniłem świece a fura dalej jest zamulona, powyżej 60km/h naprawdę nie da się jechać bo bardzo trzęsie budą no i poza tym brak przyśpieszenia z dwójki ledwo się zbiera i środkowy tunel trochę się nagrzewa...

Chyba czeka mnie przebicie kata... Podjadę jutro na Feu Vert bo otworzyli nowego na Bemowie może coś wykminią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Więc podsumowując objawy są takie:

-autko całe się trzęsie najbardziej na luzie i powyżej 60km/h,

-nie ma mocy,

-wydech się mocno nagrzewa bo po zaparkowaniu słychać cykanie jak stygnie,

-z wydechu bardziej śmierdzi.

 

W takim razie to będzie zapchany katalizator?

Czy może to być wina czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Zapach trudno opisać, ale na pewno jest to bardziej intensywny zapaszek niż normalny :)

Bronius - dzięki za namiar, wiem gdzie to jest. Tylko, że godziny pracy pewnie pokrywają się z moimi :-|

Może jutro otworzą nowego feuverta (czynny do 21) na Gorczewskiej to przy okazji ich sprawdze, bo miałbym warsztacik pod nosem.

Jeżeli Pan FACHOWIEC zdiagnozuje zapchanego kata, to wstawić strumienice a katalizator sprzedać? Czy wytłuc go i wstawić rurkę? Na jakie mniej więcej koszty mam się nastawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!