Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co sądzicie o Megane I 1996r. 2.0 RT?


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co to znaczy, że 8 zaworówka lubi niskie obroty. Wiem, iż aby szesnastka dobrze chodziła to tzrea podeptać tak min na 4 tys. Ale czy jak ośmiozaworówką kręci się wysoko to może się popsuć? A co do opon niskoprofilowych do megi ph. I to raczej trzymał bym się zaleceń producenta gdyż amortyzatorki są troszkę zbyt miękkie jak na polskie drogi, więc im grubsza opona tym lepiej-troszkę też amortyzuje dziury. Ja mam tam trzynastki i nie narzekam. Hatch 2.0 firmowo ma 14 cali felgi- no ew.15 cali. Swoją drogą hatch 2.0 RT to zajefajne autko, ale ja jak bym kupował 2,0 to szukał bym 2,0 16v - motor F7R. A co do F3R to ma 115 km a nie 114 :!: Także kolo świetna bryka ta twoja megi :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:07 ]

No może mogła by być bordo :-) , albo czerwona :-P :-) Ale to już kwestia gustu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do F3R to ma 115 km a nie 114

 

Hehe, w megankach wsadzali nawet 109 konne F3R, w zależności od rynku :mrgreen:

 

W 1997 wprowadzono drobną zmianę do oprogramowania komputera, żeby autko mogło spełniać normy spalin i moc spadła o 1 KM. Ja mam autko już po tej zmianie, stąd podałem mówiąc o moim silniku jego moc - 114 KM

 

A określenie, że lubi niskie obroty bierze się stąd, że 8mio zaworowe jednostki mają niżej położony maksymalny moment obrotowy niż 16v. Dlatego lepiej ciągną niż 16v w przedziale niskich obrotów.

 

btw: Kręcąc do odcięcia to każdy silnik można zajechać.

 

Są ludzie którzy nad komfort przekładają właściwości jezdne, stąd montują szersze i niższe opony. Niższy profil opony poprawia prowadzenie w zakręcie. Przy oponach 13" to w meganie jest opona 175/70/13 co jest balonem i w zakrętach kiepsko się trzyma, piszczy i ma tendencję do ściągania opony. Ja osobiście jeżdżę na 195/50/15 i nie zauważyłem by zawieszenie szybciej leciało niż na seryjnych oponach. A różnica w pewności prowadzenia na drodze jest duża. Oczywiście wszystko ma swój kres i wsadzanie opon 17" o profilu 40 czy 35 mija się z celem bo to nie na polskie warunki jest zestawienie. Ale 15" czy ewentualnie 16" jest ok.

 

Mam dwie meganki w tym jedną z zimówkami 175/70/13, stąd wiem jakie są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację choć to troszkę od życia odbiega bo ja np max nM mam na 4000 obr a max moc na 5000 a dokręca się do 5500. Więc raczej też na górze u mnie strzałka obrotomierza bywa. Ale ogólnie masz rację co do lepszej pracy 8 zaworówek przy niskich obrotach 8-) Mam silnik 1,6

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:25 ]

A co do opon to nie możesz przyrównywać do zimówek. Ja przedwczoraj zakupiłem nówki letnie 13 stki i jest świetnie. Ale masz rację co do profilu i szerokości opony i własności jezdnych. Ale ja i tak zostaję w 1,6 przy 13 stce :roll:

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:27 ]

No i pamiętaj iż coupetka jest lżejsza i 13calówki faktycznie nie zdały by egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację choć to troszkę od życia odbiega bo ja np max nM mam na 4000 obr a max moc na 5000 a dokręca się do 5500. Więc raczej też na górze u mnie strzałka obrotomierza bywa. Ale ogólnie masz rację co do lepszej pracy 8 zaworówek przy niskich obrotach 8-) Mam silnik 1,6

 

Każdy silnik możesz do końca do kręcić. Widziałeś kiedyś jak wygląda krzywa momentu obrotowego lub krzywa mocy? Polecam obejrzeć :mrgreen: Kręcenie silnika ponad obroty przy których silnik uzyskuje maksymalną moc mija się z celem, bo spadek mocy jest dosyć znaczny i przyspieszenie spada. Lepiej zmienić bieg i znów wkręcać się na obroty.

 

btw: Efektywny zakres pracy silnika to obroty pomiędzy uzyskiwaniem maksymalnego momentu obrotowego i maksymalnej mocy. Ponieważ silniki 8v osiągają wcześniej maksymalny moment obrotowy to są bardziej elastyczne od 16V, bo ten zakres obrotów jest szerszy.

 

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:27 ]

No i pamiętaj iż coupetka jest lżejsza i 13calówki faktycznie nie zdały by egzaminu

 

Mi 13" nie wejdą - mam tarcze 259mm

 

A co do opon to nie możesz przyrównywać do zimówek

 

Mówię Ci bo jedna meganka ma zimówki 13" a druga 15". Nie rozumiem dlaczego nie można porównywać? Zimówka to nie opona? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo fabrycznie coupetka 2,0 ma 14 lub 16 cali felgi. Ale już coupe 1,6 pierwsze egzemplarze miały też 13 stki. co do tarcz to nie wiem jakie były rozmiary fabryczne ale krzywe max nM/KM ew KW to jak najbardziej widziałem i widuję. I wiem że nie da się porównać własności jezdnych na oponach zimowych w stosunku do opon letnich :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, które nasunęło mi się teraz :mrgreen: czy wymienić płyn hamulcowy jak nie wiem kiedy był wymieniany a klocki będę niedługo wymieniał :-)

 

[ Dodano: 2007-03-17, 19:46 ]

Jeżdżę już tą bryką prawie 1,5 roku i tylko klocki przy kupnie z kumplem, który mi ją sprzedawał zmieniliśmy bo tarcze są ok- przynajmniej były-ale chyba są nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz, czy był wymieniany to lepiej to zrobić. Wymiana klocków jest dobrą okazją. Koszt nie duży około 50 zł (1 litr płynu hamulcowego + wymiana)

 

Tarcze to i 100.000km potrafią wytrzymać - wszystko zależy od stylu jazdy i warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!