Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

immobilaiser w reno megane 1.9dti 00r.


alloscha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj w południe wsiadam do auta, a ono nie chce odpalić, kontrolka immo mruga nieprzerwanie. Szukam przyczyny, może kluczyk nie wysyła sygnału choć dioda led się świeci, centralny zamek zamyka i odmyka bez zarzutu. Brnę dalej, bez rezultatu, po godzinie pada działanie centralnego zamka na pilota. Wymieniam baterię w kluczyku, dalej bez rezultatu, ani zapłonu ani centralnego zamka na pilota.

Całe popołudnie grzebię w internecie szukając wątku na ten temat, jak na razie nic ciekawego, są ale albo na starsze modele albo radiowe kluczyki. Rano odwoziłem tym autem parę osób na pociąg i nie było żadnego problemu, auto chodziło!.

Próbowałem ściągnąć program do ściągania kodów ale niestety nie wychodzi mi to , może macie lepsze namiary. Powiedzcie mi, proszę, jak się wprowadza kod awaryjny do tego modelu, jak w ogóle wyjść z tego problemu.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczął działać centralny zamek. Przez aparat cyfrowy sprawdzałem wiązkę podczerwieni,dioda LED jak i przez aparat tak i gołym okiem świeciła się po naciśnięciu kluczyka przerywanym światłem. Nacisnąłem kluczyk na ok. 10sekund, gołym okiem led świeci pulsując, natomiast patrząc przez cyfrówkę LED świeci się światłem ciągłym.

W tym momencie podeszłem do auta i sterowany z kluczyka centralny zamek zadziałał bez zarzutu. Natomiast immobilaiser dalej nie działa, sprawdzę jednak ten zawór podsunięty przez JAGU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobna sytuacje w ta sobote, tankuje paliwko odpalam silnik a tu tylko alarm wyje a auto nie pali, wypchalem go na parking pod auchan, wymienilem baterie, dopiero jak zdjelem klemy z akumulatora na 5-10 minut i ponownie podlaczylem ( reset komputera) to auto zareagowalo na sygnaly z kluczyka,

 

Teraz pytanko czy jest sens jechac na diagnostyke ? czy po podlaczeniu do komputera cos mi pokaze czy to nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Okazało się że mam pilota radiowego, mało tego w tych modelach nie ma awaryjnego kodu. Omijajcie ASO Renault jak najdalej!. Kłamią, kroją i jeszcze chcą wydrenować nasze kieszenie. Skorzystałem z firmy c-tronic pod Wrocławiem, która zajmuje się zaawansowaną elektroniką i po bezowocnych próbach naprawienia immo jednak usunęła go. I to naprawdę fachowo!. Centralny zamek działa na pilota, można odłączyć aku bez problemu, mało tego dają półroczną gwarancję. Koszt naprawy 500zł. Naprawdę polecam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!