Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z podlaczeniem radia (fabrycznego)


jaskolka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow <ok>

 

Jakiś czas temu kupiłam sobie Meganke 2, niestety poprzedniemu właścicielowi tak sie spodobało fabryczne radio ze nie chciał sie z nim rozstać i siłą rzeczy dostałam samochód bez radyjka. Ostatnio zakupiłam fabryczne, tylko mam z nim problem, gdy znajomy podpinał je, na wyświetlaczu nic się nie wyświetlało (no oprócz godziny ale to i bez niego sie wyświetlalo);/ Moze ktos wie o co z tym chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

mam ten sam problem, tylko, że ja kupiłam już z radiem fabrycznym, które nie działa. Po głębszych dociekaniach dowiedziałam się, że jest duża różnica między tuner list a update list. Ja mam radio update i prawdopodobnie nie będzie działało, już podpinałam kilka egzemplarzy i nic. W ogóle nic się nie pojawia na wyświetlaczu ani nie działa sterowanie z kierownicy. Czekam teraz na model tuner i zobaczymy jaka będzie reakcja.

 

Napiszę jak będę po sprawdzeniu.

Być może u Ciebie również jest taka sytuacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie kupiłam radio update list :/

Czy ktos tutaj wymienial wyswietlacz z deski na taki by pasowal do radia update ? i czy sterowanie przy kierownicy tez trzeba wymieniac ?

 

[ Dodano: 2008-10-29, 15:45 ]

Dowiedziałam się, że przerobienie wyswietlacza, układu kabli oraz pilota do wersji radia update to koszt około 800zł.

Lepiej już kupić nowe radio w wersji TuneList niż próbować przerabiać instalację wraz z wyświetlaczem. Szkoda tylko, że nie miałam zielonego pojęcia o tym wszystkim przed zakupem radia :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1) Ja mam problem z podłączeniem fabrycznego radia (PHILIPS 22DC 594/62B). Po podłączeniu działa tylko podświetlenie radia po włączeniu świateł. Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden napis i radio ogólnie rzecz biorąc nie działa. Gdy spróbowałem podłączyc inne radio (niefabryczne) działało bez żadnego problemu. Czy przyczyną jest zatem wadliwe radio, czy też może niewłaściwe podłączenie radia?

2) Do wyżej wspomnianego radia nie posiadam kodu, tak więc wdzięczny byłbym za podanie namiarów na kogoś z okolic Sieradza lub Wrocławia zajmującego się rozkodowywaniem radia. Przy okazji może mógłby sprawdzic czy radio, które posiadam nie jest uszkodzone.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy podłączyłeś do tego radia tez wyświetlacz? (kostka mini-iso) Podpięcie samego radia przez ISO nie wystarczy. Zgaduje że kostka od wyświetlacza jest gdzieś schowana przez poprzedniego właściciela i w ogóle jej nie zauważyłeś a co za tym idzie nie podpiąłeś:mrgreen:

 

Chociaż nie wiem czy ty masz phI czy phII, do tuner list jest inna instalacja niż do starych philipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner list ma poziomo umieszczone gniazdo z tyłu radia, a starsze philipsy maja zwykłe poniowe. Dodatkowo na froncie radia tuner list jest napis tuner list no i kostka do podłączenia wyświetlacza w tuner list jest mała i kwadratowa a do starszych jest podłużna i wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!