Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megan I ph I] Szarpnięcie po naciśnięciu sprzęgła, dławieni


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem <ok>

Od jakieś 4 tygodni mam następujące objawy (zaczęło się robić zimno u nas na Śląsku): jak jadę na jedynce to raz na kilka dni autko zaczyna szarpać i trzeba przynajmniej wcisnąć sprzęgło żeby przestało. Np. jechałem spokojnie na 1ce (jakieś 1500 obr/min), wjechałem na koleiny, autko poskakało trochę na dziurach i zaczęło skakać dławiąc się :) Drugi objaw: prawie zawsze przy zmianie biegu z 1 na 2 po wciśnięciu sprzęgła czuję silne szarpnięcie. Trzeci objaw, jak jadę na łuku i autko się przechyli mocniej w prawo to potrafi też szarpać / krztusić się. Objaw czwarty: przy przyspieszaniu na 1ce, 2ce powyżej 2500 obr/min słychać metaliczne drganie (też nie zawsze podczas raz jest raz nie ma). Po trasie zatrzymałem się i ten dźwięk słychać dokładnie przy 2750 obr/min. Ustaje on po jakiś 5 minutach stania włączonego autka.

Świece i przewody WN wymieniałem 12 tyś temu, tak jak filtry.

 

Poza tym jak jadę z około 2000 obr/min to mam czasem wrażenie, że autko jedzie troszkę szybciej a raz troszkę wolniej - z amplitudą zmian około 1s.

 

Jakiekolwiek pomysły mile widziane, mam już zszargane nerwy :) :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1LL3R, przede wszystkim dziękuje za szybką odpowiedź.

Jedną z poduszek skrzyni (może jest tylko jedna, nie wiem) miałem wymienianą kilka miesięcy temu (wraz z uzupełnieniem oleju w skrzyni itp) ale na pewno sprawdzę co i jak u mechanika. Czy na coś jeszcze mam zwrócić uwagę? Na jakąś inną potencjalną przyczynę??

 

[ Dodano: 2008-11-07, 20:47 ]

Sprawdziłem poduszki silnika, wszystko OK.

Autko nadal dławi się np. jak jadę na ostrym łuku (zaręt w lewo 90') w lewy na 2ce (1500 obr.) i puszczę delikatnie gaz i dodam gazu.

Albo jadę po prostej jakieś 1500-2000 obr.wcisnę sprzęgło i puszczę autko skacze i dławi się.

Ktoś ma jakieś propozycje co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten gumowy przewodzik od regulatora ciśnienia. Ten aparacik na przedniej grodzi. U mnie był lekko pęknięty. Już pisaliśmy parę razy o tym na forum, to gdzieś tam nawet są zdjęcia. Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2008-11-09, 21:43 ]

O już mi się znalazło w instrukcji. Pozdrawiam!

e459543ca6ba6fcfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedź, jutro zejdę do autka i sprawdzę go sobie dokładnie.

Czytam prawie każdy temat na forum od prawie 2ch lat ale musiałem to przeoczyć.

 

[ Dodano: 2008-11-10, 14:29 ]

Rzeczywiście ten gumowy przewód jest rozszczelniony. Dzięki serdeczne za pomoc kszy-hu <ok> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!