Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpałił , a potem juz nie :(


nioop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam megane 1.6 8v , benzyna gaz , dziś rano odpaliłem auto , bez zarzutów silnik odpalił odrazu po czym po przejechaniu pewnego odcinka zgasiłem go i wysiadłem , gdy ponownie próbowałem go odpalić juz nie chciał , wogóle niechce załapać , nawet na moment..

Od czego mogę zacząc sprawdzanie winy ?? Silnik kreci lecz nawet ani razu niechce załapać , sprawdziłem wszsytkie bezpieczniki , nie mogę dobrać sie za to do świec :/ Tylko się nie smiejcie lecz wczesniej miałem audi i zupełnie inaczej to wyglądało :| Nawet przewodu ze swiecy nie mogę zdjąć... Jak zacząć sprawdzanie co mogło się stać ?? Czego się najpierw czepić ?? Dodam jeszcze iż ze zadna z kontrolek informujących o usterce mi sie nie zapaliła... Wszsytko jest jak nalezy pozatym ze niechce załapać. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś tylne siedzenie, tam masz dojście do pompki paliwa. Jak podniesiesz siedzenie przekręć kluczyk w stacyjce. Powinieneś wyraźnie usłyszeć pomkę.

Jak pompka chodzi to idziesz dalej. Mogła paść cewka i nie podawać prądu, albo jak to często się przewija czujnik położenia wału. Jest wiele opcji. Próbowałeś zapalić na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe paliwa wyraźnie słychać przy przekrecaniu kluczyka , cewka ?? Kurde, musze przyznać ze wporuwnaniu do audi jest to bardzo skomplikowane auto, bo wygląda tu tak jakbym miał dwie cewki :/ Mozliwości na gazie nie mam odpalenia ze zwględu na specyficzną instalacje , zawsze odpala na benzynie i potem sam sie przełacza na gaz. A co do tego czujnika połozenia wału... moge prosic o wiecej szczegołów?? Jak go sprawdzic ?? gdzie on sie znajduje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj forum jest to opisane bardzo szczegółowo. Ja mam całkiem inny silnik i trochę mi zajęło zanim go znalazłem. Generalnie znajduje się on pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. U mnie pod rozdzielaczem ale jak mówię ja mam całkiem inny silnik. Wcześniej wykręć świece i sprawdź czy masz iskrę. Albo jak masz inną świece to wyciągnij tylko przewód od jednej świecy, tą nową podłącz i przyłóż do masy(obudowa silnika). Uważaj bo kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!