Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapa silnika podnoszona na siłownikach


chrzan49

Rekomendowane odpowiedzi

Robak.Szacun Tobie bo podglądam Twe dokonania na forum ale miło usłyszeć.Robota żadna ale miłe udoskonalenie a na pewno komuś się przyda.Ważne ,że "kijek" nie przeszkadza przy dłubaniu (rozsadnym) przy silniku.Wymiana żarówki w reflektorze znacznie łatwiejsza.Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzan49 nie bądź taki skromny, jeszcze nie zdążyłem Cię pochwalić... ale naprawdę robota I Klasa <ok> ... Fotki wydrukowane, jutro przy odrobinie szczęścia i wolnego czasu zabieram sie do roboty... :)

 

[ Dodano: 2008-11-11, 21:24 ]

chrzan49, powiedz mi tylko czy w masce wierciłeś czy tylko wkleiłeś?

Robak, kilka postów wyżej jest wszystko opisane... :-P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam na Wasze maseczki typu "improoved" czyli udoskonalone.Pozdrawiam

Do Robak .Przebijałem aby więcej "mięska" było bo blaszka cienka a dla pewności po przegwintowaniu ale zgrubnym -Poxipol szary,twardy no i oczywiście odtłuszczenie ekstrakcyjną gwintu na trzpieniu przegubu kulistego oraz powierzchni blachy w otworze i wokół otworu.Poxipolu z umiarem używać .Nie trzeba wiele bo potem brzydko wygląda wypływka i trudno usunąc nadmiar.Poxipol dodatkowo zabezpiecza przed korozją a przecież naruszamy powłokę lakierniczą..Jutro foty innego udoskonalenia.Niestety brudaska bo nie chce mi się na myjnie(50 m od domu)Dobranoc.

 

[ Dodano: 2008-11-12, 15:38 ]

Zamieszczam 2 kolejne "udoskonalenia" .Roletke opisałem uprzednio.Straciłem w zyciu sporo p-mgielnych a to przez kamyczki a to przez zaspy lub krawężniki.Robota brudna przy wymianie i mało przyjemna no i kasa wypływa niepotrzebnie.Oryginalne zaslepki(osłony) by Renault coś mi się nie za bardzo podobały.Cóż robimy: odpalamy Renie i na schrocik! A na nim w jakimś "trupie" 2 sztuki prześlicznych osłon na głośniczki z perforowanej blachy.Trochę rzeźby i po chwili mamy 2 cudne osłonki, co ważne łatwo zdejmowalne i zakładalne.I to by było na tyle.Sorry za fotki ale dziś marna pogoda (światło) a na myjnie mam za daleko.Pozdrawiam

post-10916-1226438413_thumb.jpg

post-1-1226438413_thumb.jpg

post-1-1226438414_thumb.jpg

post-1-1226438415_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzan49 no kolego masz smykałkę <ok> podnoszenie przedniej klapy pierwsza klasa :) . Dużo rozmyślałem o takim patencie jak zobaczyłem cóś takiego w pełgeocie406 :) to i w meganie by się nadało.

Zawsze brakuje czasu ale teraz to choby nie wiem co... dałeś mi do myślenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jak podnoszona maska na siłownikach ma się do scenic'a II, macie jakieś pomysł ?

Widzę chrzan że masz dużo świetnych i przydatnych pomysłów, tylko pogratulować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być identyczne jak w Omedze.Pozdrav.

 

[ Dodano: 2008-11-14, 18:57 ]

Koleżanki i Koledzy.Odpowiadam Wam zbiorczo.Vectra B ma krótkie amorki mocowane do zawiasów.Chyba zbyt dużo rzeźby.Nie polecałbym, no i krótkie bardzo mocne siłowniki. Drogie.Na All znajdziecie kilka ofert dobrych cenowo na siłowniki od Omegi B a takie zastosowałem bo moim zdaniem najmniej pracy i dobrze pasują i działają. Niektóre Scenic 2 maja firmowe podnoszenie maski na siłownikach ale nie ma takiego egzemplarza pod reką.Sadzę jednak ,że te od Omegi byłyby dobre.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w końcu się zebrałem i sam też zrobiłem siłownik, piszę siłownik bo tylko jeden zrobiłem. Jest na tyle mocny że drugiego nie trzeba. Wyprzedzę niektóre pytania i od razu opiszę co zrobiłem... Na dole odpowiednio przygotowana (cięta i gięta) blaszka, a na górze wywierciłem otwór i przykręciłem od wewnątrz nakrętką. Jeszcze trzeba to troszke lakierem potraktować i będzie gucio. <ok>

 

dsc03254pj3.th.jpg dsc03253yi6.th.jpg

 

Jak jutro pomaluję i doprowadzę do porządku to zrobię zdjęcia w świetle dziennym...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,moje gratulacje.Ale dołóż drugi z 2 powodów.Pierwszy to zbyt duże obciążenia na siłowniku i szybko może paść (co prawda maski zbyt często nie otwieramy). Drugi to moment skrętny krzywiący maskę i zawiasy.A to są całkiem spore siły .Po pierwszym drugi to stado małych pikusiów.No i samotnemu smutno będzie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi napewno zrobię, po prostu nie chciało mi sie juz dziasiaj dłużej w warsztacie siedzieć... Dokończę to jutro albo w innym wolnym czasie... Pozdrówka...

 

[ Dodano: 2008-11-16, 18:21 ]

Jednak zebrałem się do kupy i wszystko zrobiłem od początku, począwszy od blaszek mocujących a skończywszy na zakonserwowaniu całej pracy... <ok>

 

20081116009ae2.th.jpg 20081116010er2.th.jpg 20081116011ae3.th.jpg 20081116012hj6.th.jpg 20081116014dy3.th.jpg 20081116015hk2.th.jpg 20081116017pl3.th.jpg 20081116018kk2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!