Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entry
    1
  • comments
    0
  • views
    3262

Entries in this blog

kajetan11

Liga Mistrzów

Koło Ligi Mistrzów to właśnie Mistrzostwa Europy są najmocniej renomowanymi i najchętniej oglądanymi imprezami sportowymi w dziedzinie piłki nożnej. Są one organizowane periodycznie przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) i dedykowane dla reprezentacji piłkarskich państw Europy. Pierwsze Mistrzostwa zostały wyprawione w 1980 roku we Francji i wtedy oznaczano je Pucharem Narodów Europy. Dopiero w osiem lat od tego przedsięwzięcia rozgrywki definiowano już jako Mistrzostwa Europy.

 

Mecze ME organizowane są regularnie co 4 lata. System ME to dwie osobne części. Pierwsza to eliminacje, które dedykowane są dla wszelkich reprezentacji, które należą do UEFA – w tej chwili to 53 państwa. Eliminacje zaczynają się od przeprowadzenia losowania konkretnych grup, w których w następnej kolejności organizowane są rozgrywki. Finał organizowany był do tej pory dla 16 drużyn, ale od 2016 roku mają w nim partycypować 24 drużyny.

 

Pośród nich są gospodarze Mistrzostw, którzy włączani są do nich samoczynnie, a także pozostałe drużyny, które przeszły kwalifikacje pomyślnie. Wśród tryumfatorów Mistrzostw zdecydowanie przodują Niemcy i Hiszpanie, którzy zdobyli tytuły trzykroć. Za nimi znajduje się Francja z dwoma tytułami. Polska, na nieszczęście, nie ma zbyt wielu sukcesów w europejskiej piłce. Nawet w 2012 roku, kiedy urządzaliśmy rozgrywki razem z Ukrainą, naszej drużynie nie udało się opuścić grupy. To jednak w żadnym wypadku nie znaczy małej popularności ME w Polsce, gdyż co 4 lata śledzi je wielu wielbicieli piłki nożnej – to autentyczne wydarzenie, które wzbudza co niemiara emocji.

 

 

Z okazji tego, iz jest to moj pierwszy wpis na mojej stronie, chcialem powitac wszystkich czytelnikow portalu ;) Zamierzam prowadzil tutaj bloga glownie o pilce noznej, jednak nie wykluczone, iz beda tez poruszane inne sporty.Nazywam sie Robert prowadzę stronę Systemy-fotowoltaika.pl

Sign in to follow this  
×