Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odnośnie alufelg


GraVeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie,

Chcę zakupić na wiosnę 16 cali alufelgi i powiedzcie mi, czy ja muszę też od razu kupić nowe klocki, nowe tarcze, czy mogę sobie pozwolić zostawić stare?

Kolejne pytanie, czy alufelgi 16 cali i profil opony 45mm dadzą dobry efekt?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Osobiście kiepsko to widzę. Weź pod uwagę, że nadkola w M II są po byku. Ja u siebie letnie mam w rozmiarze 17/205/50 i szczerze - wciąż wyglądają na małe. Jeżeli u siebie założysz 16 i do tego oponę o profilu 45 to znacznie zmniejszysz średnice koła, no chyba, ze wrzucisz szerokość opony 255 w co nie wierze. Na forum był już kiedyś wątek o alufelgach i jest sporo opinii co do rozmiarów.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraVeR, jeśli są dobre i nie zużyte to nie ma sensu zmieniać. Zmiana felg nie ma nic wspólnego z wymianą tarcz, czy klocków. No może poza tym, że masz je na wierzchu ;-) . Tu masz kalkulator, sprawdź jakie możesz mieć zamienniki:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej opini alufelgi 16" dają dobry efekt, a co ważne można jeździć spokojnie nie obawiając się konieczności prostowania felg. 17" może ładniejszy efekt wizualny ale szybciej zniszczone felgi, a co za tym idzie opony. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GraVeR,

 

co do pierwszego pytania to oczywiście wszystko zależy od stanu tego co masz, napewno nie musisz wiemieniać na jakieś inne jeśli w tym był twój zamysł...

 

co do drugiego pytania to 16" na polskie drogi są naprawdę najlepsze... polecam do tego opony 205/55/R16 po pierwsze bardzo ładnie wybierają dziury przez co również nie zniszczysz szbko alufelg a po drugie cena ich jest bardzo przyjazna i niska...

co do 17" to musisz pamiętać że felga ładniej wygląda ale opona tania nie jest 300-400zł i więcej przy 16" 200-300zł jest sporą różnicą, a czy wielkość jest inna... powiem szczerze w Megane II czy Scenicu jaki mam ja lepiej czasami wyglądają 16" niż 17" z niską oponą np. 45 profil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założyśz 16" które nie będą miały żadnego rantu to w rzeczywisotosci będą wygladały jak 17". Co do jazdy na tych felgach to oczywiste że na 17" szybciej się będzie sypać zawieszenie. Duży wpływ maja tez opony tak zwane runflat które powoduja jeszcze większe stuki na dziurach. Co do wizualizacji to jeśli ci tak bardzo na niej zalezy to pomyśl o dystansach żeby opona była na równo z błotnikiem wówczas wizualnie prześwit się zmniejsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie czy do Megi II ph I z 2004r z kółkami 15" będą pasowały alufelgi 15" 4x100 6,5J i z ET49 ? Bo z tego co wiem to ET na stalówkach będzie 45 więc teoretycznie te alu by się schowały o jakieś 4mm. Można to skorygować dystansami ? Pilna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was serdecznie, nie piszę po raz pierwszy na forum, ale chciałabym znowu zaznaczyć, że jako kobieta nie mam zbyt dużej wiedzy o samochodach, aczkolwiek jestem zachwycona moją nową Meganką<piwko>. Chciałabym zakupić do niej alufelgi, niestety oryginalne nie wchodzą w grę. Z tych, które miałam do wyboru spodobały mi się dwa modele Enzo X i Dezent F. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Moja Meganka II to Grandtour, kolor zielony metalik- ale nie ten najciemniejszy. Jeszcze raz proszę o pomoc, ponieważ mam bardzo mało czasu na podjęcie decyzji, a podobają mi się oba modele. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie, również jestem zainteresowany kupnem alu felg do swojej Meganki. Nie interesują mnie jakieś mega duże kapcie, chce poprostu zrzucić stalówki, nałożyć na nie zimówki, a na alu nałożyć letnie. Oponki mam 175/65/R14 i takie też chciał bym felgi. Rozmawiałem z kumplem, ale nie umiał mi sprecyzować jakie ma być ET ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!