Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczne car audio - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na często powroty tego wątku postanowiłem opisać mniej więcej co jak i gdzie.

Zacznijmy od początku.

Występowały dwa rodzaje radia fabrycznego:

- z pilotem i osobnym wyświetlaczem na górze deski rozdzielczej

- bez pilota i wyświetlacza (megane 1)

Jeśli chcemy w miejsce fabrycznego radia zamontować inne, musimy się najpierw zastanowić nad tym gdyż nie będzie ono współgrało od razu z wyświetlaczem i pilotem.

Można to zmienić kupując potrzebny interfejs.

Są dwa rodzaje:

- obsługujący tylko fabrycznego pilota

- obsługujący wyświetlacz i pilota

Można je znaleźć min. na stronie http://www.bartex-caraudio.com.pl/

Przykładowe ceny interfejsów do radia w Megane 1

 

Interfejsy kopiujące informacje z wyświetlacza

radia na fabryczny wyświetlacz OEM ,oraz umożliwiające sterowaniem

radia z kierownicy Megane do:

1/ wybranych modeli radioodtw. SONY (cena 399,-)

2/ wybranych modeli radioodtw. ALPINE (cena 439,-)

3/ wybranych modeli radioodtw. PIONEER (cena 499,-)

 

Umożliwiające WYŁĄCZNIE sterowaniem z kierownicy do:

1/ wybranych modeli radioodtw. JVC (cena 250,-)

2/ wybranych modeli radioodtw. KENWOOD (cena 250,-)

3/ wybranych modeli radioodtw. SONY (cena 250,-)

4/ wybranych modeli radioodtw. PIONEER (cena 250,-)

 

Istnieje też możliwość podpięcia pilota fabrycznego do radia bez interfejsu i jest to troche tańsze (przeciętny koszt ok. 100-150zl)

Zajmują się tym różne specjalistyczne zakłady elektroniczne.

Tutaj link do strony zakładu z Wieliczki www.piloty.pl w którym można zamówić i zamontować owy układ.

Więcej informacji na temat fabrycznych radiów i wyświetlaczy możecie znaleźć na stronie tudio24.prv.pl/"]http://[ciach]tudio24.prv.pl/

 

Informacje i linki pobrane z wątków użytkowników

Bronius, Driver, Olo (KCMP)

Opracował: MrTea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jeśli chcemy zamontować sobie radio sony a jesteśmy posiadaczem Megane 1 ph1 (radio to Philips 22DC461, fotka ponizej)

Renault%20Megane%20DC461.jpg

to będzie potrzebny nam interfejs firmy Connects2, o nazwie modelu CTDRNS001

Link do strony producenta poniżej:

http://www.connects2.com/c2searchresults.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do kolegów. Jeżeli kupię (chodzi mi o oryginał taki co w serwisie kosztuje ok. 1800 pln) np. na allegro oddzielnie wyświetlacz , pilota i radio ale niby z tego samego wypustu auta czyli 99-02 czy wszystko razem będzie współgrało?? Bo mam małe wątpliwości czytając o radyjkach i współdziałaniu podzespołów kupowanych oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam banalne pytanie, chcę by w mojej megance zagościł radioodtwarzacz, chcę by obsługiwał wbudowany wświtlacz (tam gdzie jest zegar) no i tego pilota przy kierownicy. Ile muszę wydać na taki sprzęt ma być najtaniej i spełniać te funkcje prosiłbym o linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod potwierdza sie dlugim przycisnieciem tego samego guzika, ktorym sie zmienia pozycje wpisywanej liczby.

 

1. pokretlem na pilocie wybrac odpowiednia liczbe

2. przyciskiem "pod" pilotem przejsc do nastepnej pozycji

3. powtarzac pkt 1. i 2. do wpisania calego poprawnego kodu

4. potwierdzic kod dlugim wcisnieciem guzika "pod" pilotem, az uslyszy sie dzwiek i radio sie odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z radiem w renault Scenic z 97 roku. Kupiłam je miesiące temu i zauwazylam, ze po jakiś 15 min jazdy się samo wyłancza tak samo jak auto stoi. Nie działa mi róznież zegarek bo chyba żaróweczka wysiadła ale jak słońce świeci to sie podświetla ale nie można regulować godziny. Czy to może być błedny kod radia? Może sprzedający nie znal dokładnie kodu i skąś go ściągnął a on nie do końca pasuje?

Jeżeli możecie odpiszcie, będę wdzięczna :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz ale szczerze mówiąc zasmuciłes mnie tym, ze radio może być walnięte. A nie wiez może czy można tam inne włożyć, żeby współgralo z pilotem w kierownicy? CHcialabym CD z radiem ale nie wiem czy wtedy te sterowanie w kierownicy zadziała czy ono tylko współgra z orginalnym radiem renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć w temacie "Fabryczne car audio - informacje" Jest spory brak bo nie ma tam informacji na temat głośników, a że ktoś go zamknął pytam w nowym temacie.

 

Jak wygląda instalacja głośnikowa w Megane 1 coupe? Składa się z 2 głośników wysokotonowych, 2 w drzwiach oraz 2 na półce. Prawdę mówiąc gra to bardzo źle i chce coś z tym zrobić.

 

Czy głośniki wysokotonowe posiadają zwrotnice gdzieś pod plastikami? oraz czy pozostałe głośniki też są sterowane zwrotnicą. Pytam bo nie wiem czy korzystać z oryginalnej instalacji kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Właśnie kupiłem Megane Libetre z komisu. Jest to mój pierwszy samochód i tu się pojawił właśnie problem :evil: CODE do radia. Niestety, w komisie rozłożyli ręce radź sobie chłopie sam. Poszperałem w necie i wiem, że istnieją kalkulatory czy coś w tym rodzaju. Proszę o pomoc.

 

Na forum jest wątek poświęcony zagadnieniu zdobycia kodu do radia. Wystarczy poczytać choć tytuły wątków. Lewy

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!