Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic III phI] Wydajność ogrzewania - Scenic 1,4 tce.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem zapytać jak tam u was z ogrzewaniem w zimie podczas tęgich mrozów?

Bo jak widzę na swoim przykładzie to straszna cienizna a po takiej nocy jak wczoraj ( - 15) to prędzej przez cały Wrocław przejadę niż w aucie zrobi się ciepło. Wiem , że Scenic ma dosyć dużą kubaturę ale z koleii takie auto powinno mieć odpowiednio wydajne ogrzewanie. Tymczasem ja muszę grzać auto na postoju z 10 min aby w ogóle widzieć gdzie jadę bo jak nawet szyba nie jest pokryta szronem i od razu ruszę ( tak jak się powinno robić) i grzać silnik podczas jazdy to wtedy w ogóle po 10 min ledwo do połowy skali temperatura dochodzi a to wcale nie przekłada się na miłe ciepełko w kabinie. Panel ogrzewania ustawiony na 24 C ale co z tego jak silnik zimny. A wiochy nie chce robić i do scnica privilege karton z przodu na chłodnicy zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Scenicu z dodatkowym ogrzewaniem, ale w mojej megi na podstawowe ogrzewanie nie mogę narzekać, a wręcz jestem z niego zadowolony, zaczyna dmuchać ciepłem jeszcze grubo przed całkowitym rozgrzaniem się silnika <szukaj> u mnie jest tak ze po włączeniu auta ustawieniu funkcji auto na panelu klimy trochę upływa do pełnego włączenie się nadmuchu, ale taki jest urok automatu, który musi zebrać dane ze wszystkich czujników :-P wspomagam się jeszcze podgrzewanym fotelem i jest spoko <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profit, a używasz funkcji "dobra widoczność"? Ja odpalam, uruchamiam, po kilku chwilach wieje że łeb urywa i nawet zmrożona od wewnątrz szyba rozmraża się. Ciepło z kratek zaczyna lecieć po około 3 kilometrach przy temperaturze -9. Nagrzanie całej kabiny to już inna bajka i trwa dłuuugo. Mam silnik diesla i pierwsza kreska na wyświetlaczu wskakuje po około 10 kilometrach przy tej temperaturze -9 - jazda w mieście.

 

Co jak co ale na widoczność - parowanie szyb nie mogę narzekać. Scenic pod tym względem jest najlepszy ze wszystkich samochodów, które miałem.

 

p.s. nie grzeję samochodu na postoju - ruszam po odpaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale funkcja ,,dobra widoczność ,, nie wiele daje jeśli silnik jest zimny. Chyba , że masz w dci jeszcze grzałki przed nagrzewnicą (producenci często wyposażają diesle w takie udogodnienie). Co do grzania na postoju to wiem , ż elepsza jest jazda od razu po włączeniu silnika ale wtedy to szyba zamarza od jazdy w zimne dni a ciepłe powietrze jeszcze długo nie jest w stanie odmrozić szyby. Pamiętam , że miałem tak w Megane I '97r. Tam w zimie przy -15C to szyba jak była zamarznięta to jak się silnik zagrzał to i tak nie dało rady odszronić nigdy całej szyby tylko tak od dołu do połowy mniej więcej. Pęd powietrza z zewnątrz szybciej odbierał ciepło od szyby niż ogrzewanie było wstanie nagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mam grzałki bo naprawdę szybko daje radę je odszronić a jak szyba wymaga naprawdę dużego skrobania to 2-3 minuty na postoju i już daje się dużo łatwiej odskrobać. Nie wieje ciepłem ale przy tym nadmuchu na maxa czuć, że to powietrze jest "inne". Jak wcześniej pisałem za to duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!