Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pożar ogień w przedziale silnika 1.6 16V


pyszol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapalił mi się Scenic II w czasie jazdy. Ogień (pożar) pojawił się w komorze silnika, a ja zauważyłem go dopiero gdy się zatrzymałem (udało mi się go ugasić gaśnicą proszkową). Szukam innych użytkowników tego modelu, którzy mieli podobne zdarzenie. Informacja o takich przypadkach pomoże mi w rozmowach z serwisem, o powodzie tego zdarzenia (już sugerowali, że jest to wina instalacji gazowej). Pewne takie przypadki znalazłem w internecie pod linkami:

www.ostrow24.tv/film/prawie-splonal-przy-cmnetarzu

[ciach]traz.gov.pl/page/index.php?id=39453&str=19

Zdjęcia mojego wstawię po ocenie przez rzeczoznawcę.

Będę wdzięczny za wszystkie wpisy.

Edytowane przez pyszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz instalkę to może tak, być przez złą regulację, złe założenie, świece itp., po to zakładają gaziarze na filtrze powietrza taką klapkę (nie pamiętam jak się to nazywa), że jak strzeli gaz to się otwiera i ogień idzie. Lecz niestety jak się nie zauważy to mata wygłuszająca może zacząć się palić(tlić), oraz obudowa filtra powietrza lubi się stopić. Widziałem wiele auto z wypalonymi dziurami po wybuchu gazu. A firmowo zakładana, czy jak?? I chcesz odszkodowania od gazowników?

Edytowane przez Orfeusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapkę na filtr powietrza to zakładało się 10 lat temu w instalacjach podciśnieniowych. Wątpię aby w SII takowa była. Trzeba znaleźć źródło zapłonu i tyle. Z reguły jest to jednak zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej weryfikacji powodem podobno były kable od sterowania instalacją gazową zbyt blisko katalizatora, co spowodowało samo zapłon izolacji wiązki. Oczywiście to jest wersja serwisu RENAULT. Dlatego szukam ludzi którym też się zapalił SCENIC, żeby poznać przyczyny. Jakoś nie mam zaufania do serwisu RENAULT ponieważ jest sędzią w swojej sprawie. A jakoś nie dociera do NICH, że samochód jechał pięknie a po włączeniu KLIMY nagle wyraźnie stracił moc i po 10 km już się palił. A ja w internecie znalazłem 4 SCENIKI, które spaliły się od maja 2011 roku (niestety w internecie odnotowane są jako sukcesu straży pożarnej i nie ma podanych przyczyn zapalenia). Jeśli chodzi o koszty to chyba AC to obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka nafiltrze to tzw. Grzybki, które myły montowane tylko przy starszych instalacjach mieszalnikowych, nigdy nie w sekwencji, a domyślem się, że taką masz. Podobne zdarzenie miałem w seicento, gdzie przyczyną okazał się zwarty bezpiecznik od zasilania instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakoś nie mam zaufania do serwisu RENAULT ponieważ jest sędzią w swojej sprawie.

 

Jak bardzo zależy Ci na obiektywnej ocenie to dlaczego nie powołasz rzeczoznawcy z PZMOT? Zapłacisz kilka stówek za ekspertyzę i będziesz wiedział jak to się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być złośliwy ,ale z racji wykonywanego zawodu mam kontakt z opiniami rzeczoznawców i ich obiektywnośc jest mocno naciągana w strone płacącego za usługę.Do tej pory widziałem tylko jedną opinie obiektywną aż do bólu- klienta oczywiście,który sie mocno zdziwił za co zapłacił :) Wracając do tematu ;ja w poprzedniej megance-1.5 dci miałem także przygode z prądami : raz wiązka od klimy się stopiła i w momencie załączenia klimy auto szarpało i następnie gasło, i drugi raz miałem zwarcie w sterowniku -cały czas byly włączone światła mijania aż do wyładowania aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!