Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Clio II] Coś stuka chyba w silniku


Miriaczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżym posiadaczem Clio II mam taki problem że nagle coś zaczęło stukać (rzęzić) pod maską, na słuch to tak jak by od strony kierowcy. Chciał bym się dowiedzieć czy to coś groźnego czy nie będzie trzeba rozbierać pół silnika.

 

Mam jeszcze jedno pytanie Clio posiada światła przeciwmgielne z przodu ale nie potrafię ich włączyć przekręcam zgrubienie na gałce od świateł to zapalają się tylne ale od przednich nie widzę żadnego guzika.

 

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 nie wiem :applause:

Ad 2 to zapalasz je w taki sam sposób przekrecając o jedno dalej, jak się nie zapalają to albo masz przepalony lub w ogòle nie masz bezpiecznika lub tak jak u mnie nie byly podłączone.

Edytowane przez wotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

OK już ustaliłem ze stuka pompa wspomagania, którą planuje wymienić jak najszybciej stąd pytanie czy pompa wspomagania jest taka sama dla clio 1998 1,9D jak np dla Clio 1999 1,2 benzyna bo nie mam pojęcia. Druga sprawa mam problem z prędkościomierzem nie dział czasami ma zaskoki że dział bez problemów ale to bardzo rzadko i tylko przez pewien czas co jest tego przyczyną ? Jakiś czujnik ? Proszę o odpoweidź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega ma również problem z prędkościomierzem. Miałem dokładnie tak samo, raz na jakiś czas zaskakiwał, ostatnio coraz rzadziej. Najpierw posprawdzałem kostki, przewody do licznika i okazało się, że problemem jest impuslator w skrzyni biegów (niektóre wersje miały sygnał z ABSu i źródłem problemów jest kostka w podszybiu - to dotyczy Megane, nie wiem jak jest w Clio). Wymiana impulsatora jest prosta i opisana u nas na forum. Ja kupiłem używany impulsator za 40zł na szrocie i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!