Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uniden pro 520Xl + antena Hustler IC 100 -coś nie tak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wakacjach w PL kupiłem w lombardzie zestaw jak w temacie. Po podłączeniu wszystko pieknie działa. Koleś mi odrazu dostroił antene do scenica i musiał uciąć jakieś 5mm. Jak stoje w miejscu to mnie słychać bardzo dobrze do 10km i ja też dobrze słysze. W aucie włączona lodówka, radio, seryjna navi i wszystko ok. Przy jeżdzie do około 120km/h też jest wszystko ok. Jak wracałem z wakacji po A4 w nocy przy 140km/h mnie dobrze słychać ale już nie na taką odległość, natomiast ja słysze tylko pierdzenie. Za każdym razem jak sie zapytam wieklich mobili jak mnie słyszą a mam z nimi kontakt wzrokowy to w odpowiedzi słysze pierdzenie z którego tylko rozumiem "dobrze". Czym to może być spowodowane? Mnie się wydaje że ta antena przy większych prędkościach się poprostu za bardzo składa i nie jest już "pionowa". Proszę o rady expertów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie jestem expertem choć w tematyce cb siedze jakieś 15 lat , z własnego doświadczenia wiem ze przechylanie anteny nie ma wpływu na "pierdzeniem" zasięg owszem moze sie nieznacznie zmniejszyć ale ... no właśnie ale : nie jest zwolennikiem anten na magnesie stąd bierze się najwięcej kłopotów z zakłóceniami poza tym każde urządzenie które podajesz generuje zakłócenia powodujące takie efekty, druga sprawa to pogoda ( propagacja ) moja propozycja to sprawdzenie jeszcze raz ustawienia swr następnie czy kable mikrofonu są ok no i bez takiej ilosci zbędnego sprzętu ! W unidenie jest filtr anl powinien w znacznym stopniu zmniejszyć zakłócenia. A jeszcze jedno nieraz slyszy sie od użytkowników unidena ze na bliskie odległosci jest problem z "przytykaniem" radia. Jak Sam widzisz problemów moze byc sporo i cięzko "na odległość" cos stwierdzić...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

 

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez tami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzieki koledzy. Pogoda też była ok. Jak jade pomału to wszystko ladnie słyszę bez względu na odległość. Problem się pokazuje przy większej szybkości.

 

Dodano: 08 gru 2011 - 14:34

Jeszcze coś dopisze. Ostatnio zauważyłem wystające druciki przy wtyczce antenowej i radio niby działało dobrze ale ja mało co rozumiałem jak ktoś coś mówił. Raz jeden z kierowców TIR powiedział mi żebym sobie zrobił coś z anteną bo "czeszcze". Podstawe anteny rozkręciłem bo myślałem że coś w niej nie styka, ale w niej jest wszystko OK. Końcówkę rozebrałem, uciołem kawałek kabla i zarobiłem od nowa. Środkowe druciki pożądnie przylutowałem do wtyku. Dalej to samo. Żadna poprawa. Możliwe że po ucięciu cca 10cm kabla i grzebaniu przy podstawie antena się rozstroiła?

Następna sprawa. Zapytałem się na elektrodzie jak mam przerobić to radio żeby nadawało i odbierało w "piątkach". Mieszkam w Czechach i tu mają "5-tki". Użytkownicy elektrody temat wywalili do kosza że niby już było. Ja znalazłem tylko przeróbkę na "0". Nieważne. Jeden użytkownik na prv kazał wysłać sobie zdjęcia wnętrzności CB radia i po 5 minutach napisał żebym wlutował wyłącznik najmniejszy jaki znajde w odpowiednie miejsce, które zaznaczył na fotce. Działa. Wczoraj nawet na 10kanale (drogowy w Czechach) jakiś kierowca czeskiego TIR-a mi odpowiedział że słyszy, ale i tu znowu, "czeszcze".

Kupić nową antene czy ze starą jeszcze coś kombinować? Nie mam miarki SWR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny marki Hustler należą raczej do słabych jakościowo, jak już koledzy wspomnieli wyżej. Poważnie rozważ wymianę anteny, oczywiście dobrej marki i im dłuższa tym lepsza :)

Ja mam Wilson Little Wil, w swojej klasie długości ma dobre parametry i nie rozpada się po jednej zimie. Osobiście mam ją już kilka lat i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!