Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1 - kodowanie kluczyków


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

z okazji ostatnich mrozów brałem dla pewnosci co nocke do domu akumulator. Wczoraj auto nie odpaliło, kontrolka immobilajzera zaczęła szybciej migać na obydwu kluczykach (aku sprawny, swiece nówka, kur... leciały aż miło). Podejrzenie padło na rozkodowanie kluczyków w immobilajzerze. Facet z ASO stwierdził ze bez holowania do nich się nie obędzie (piloty radiowe, nie na podczerwień, Megane1, 1.6 16v, rocznik 1999, recznie tego nie rozkoduje 4-cyfrowymi kodami).

 

Czy ktoś próbował kodować kluczyki? (czy jak to nazwać...) przy pomocy tych tanich interfejsów z allegro poniżej 100zl? do moich kluczyków nie mam żadnego kodu, w srodku w nich tez kodów nie ma... Na aukcjach napisane, że przy pomocy programu DDT2000 z takim kablem daje rade programowac immobilajzer (cokolwiek to znaczy...). Nie wiem jak podchodzić do kluczyka, który wczoraj działał a dzis juz nie... czy komputer w ogole widzi go jako nowy kluczyk i nie ma juz info o jego kodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z centralym jest dziwnie wlasnie i zaczelo sie kilka dni wczesniej.

 

- z przycisku wewnatrz dziala

- z kluczyków: raz na jakis czas działa (nie badałem przy jakich warunkach)

 

Kiedys zajechalem pod prace (rano wsadzajac aku) i juz nie zamknalem z kluczyka. Bylo to mniej wiecej 4-5 dni temu, od tego czasu manualnie tylko swoje drzwi otwieralem.

 

Mam na cos konkretnie zwrócic uwage?

 

Dodano: 07 lut 2012 - 00:11

aha, dodam ze z obydwu kluczykow tak samo - czasem udaje sie uruchomic centralny... i to czasem z odleglosci kilku metrow a nie stojac przy masce. mialbym podejrzewac ze obydwie baterie nagle padly czy mozna to inaczej wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Nel, od razu sprawdzę jak tylko dokupię baterie.

 

Dodano: 07 lut 2012 - 08:27

Baterie założone, zgodnie z instrukcją zrobiłem synchronizacje, zamki się z pilota otwieraja/zamykaja jak nalezy ale niestety nadal po przekreceniu kluczyka w stacyjce dioda szybciej mruga i nie odpali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj HUNGALABUNGA, walczyłem z tym parę dni temu... niestety autko na lawetę i do warsztatu... immo poszło w kosmos!! Miałem podobną sytuację, kod 8 cyfrowy i można go wklepac tylko przez urządzenie diagnostyczne! Znajomy mechanik z serwisu RENAULT powiedział mi, że sytuacja może się powtarzac (mróz, wymiana akumulatora itp) dlatego padła decyzja immo wynocha... i teraz zero problemów! centralny działa autko pali na strzał!!! Koszt lawety + kasacja immo to około 400-450pln w moim mieście. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mycior za info. Zapytam jednak czy próbowałeś z interfejsami opisywanymi na tym forum? Może clip za 700zl poradzilby?

 

Dodano: 12 lut 2012 - 20:02

A może ktoś używał do Meganki interfejsów T300 albo SBB ? Chodzi mi już tylko o zaprogramowanie kluczyków choć miałem ochotę na jakąś diagnozę podzespołów. Mam kod 8 cyfrowy do immo ale nie wiem czy do takich interfejsów potrzebny jeszcze jakis kod serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Zamierzam kupić clipa do meganki 99 16v, mógłby ktoś krok po kroku wyjaśnić jak za jego pomocą koduje się kluczyki. Kod 8-cyfrowy mam.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Dodano: 29 lis 2013 - 23:04

Ktokolwiek jakaś pomoc? Mam już tego clipa. Połączył mnie z komputerem. Ale nie wiem czemu połowa ikonek w górnym menu "naprawa" itp. są nieaktywne (czarno białe) kolorowe jest tylko od wprowadzenie nr VIN. I po lewej stronie są aktywne ikony od testów przeprogramowania pomiaru spalin itp.

Nigdzie jednak nie mogłem znaleźć jak zaprogramować te kluczyki.... Ręcę mi opadają wykosztowałem się a mam wrażenie, że dałem zrobić się tylko w bambuko na nie małą kasę... Niech ktoś poradzi jakieś wskazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane I wpisujesz ręcznie VIN, później zatwierdzasz przyciskiem po prawej stronie, wybierasz skrzynię biegów, wprowadzasz numer naprawy (np.1) i naciskasz przycisk poniżej. Interfejs zaczyna się łączyć z modułami. Jak się połączy to masz żółte menu z szarymi modułami. Wchodzisz w "Blokadę rozruchu" i dalej sprawdzasz błędy, kasujesz, następnie wchodzisz w tryb sterowania ( w tym samym module) i tam powinno być programowanie kluczyków). Podejrzyj w parametrach stan blokady rozruchu, prawdopodobnie będzie "aktywna".

Oczywiście łączymy się z autem na włączonym zapłonie, a silnik zgaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!