Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskażnik temperatury silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Od pewnego czsu wskażnik temperatury silnika wariuje tzn.po nagrzaniu sie do tych pięciu kresek nagle spadnie do jednej by po jakejś chwili znowu się podnieść do trzech lub czterech przy czym obroty silnika też się zmieniająna jałowym szarpnie do 2000 obr na chwilę i po chwili spadną do normalnych obrotów i przy jężdzie się niekiedy dławi jak by niemógł nabrać obrotów żeby przyśpieszyć.Proszę o poradę co może być tego przyczyną.

Pozdrawiam PIOTR79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem bardzo podobne objawy.

Nagle zaczynało szarpać, na jałowym biegu wchodził na 3000obr./min, nie przyspieszał.

Do tego dochodziło nagłe gaśnięcie auta i brak mozliwości uruchomienia na gorącym silniku.

 

Wczoraj dopiero skojarzyłem, że w momencie kiedy są kłopoty, to wskazówka temperatury spada do "zera".

 

Mechanik przeczyścił czujnik temperatury silnika (komputer pokazał błąd tego czujnika) i wszystko wróciło do normy.

Oczywiście można przypuszczać, że bez wymiany czujnika temat może zaraz powrócić - będę obserwował i jeśli wróci, to od razu wiem co wymienić.

 

Ja obstawiam ten czujnik. Znalazłem zresztą trochę wątków na ten temat na forum.

Silnik będąc nagrzanym dostaje nagle informacyjny strzał do komputera, że jego temperatura wynosi "zero" i zalewa komorę spalania bardzo bogatą mieszanką.

Podobno łatwo zauważyć awarię tego czujnika, bo nieustannie działa wentylator chłodnicy.

 

Przy próbie uruchomienia nagrzanego silnika (przy raportowanej zerowej temperaturze) z wydechu czuć benzynę.

(mam nadzieję, że katalizator to przeżył...).

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzeję trochę ten temat - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie znajdę ten czujnik (silnik benzynowy 1.6)?

 

Mam analogiczną przypadłość, wskazówka temperatury raz pokazuje dobrze, a raz spada do zera, na potwierdzenie z OBD II sczytałem błąd p0115.

Może to kwestia zaśniedziałych styków czujnika, że odczyt odbywa się w kratkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!