Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

  • wpisy
    13
  • komentarze
    2
  • wyświetleń
    112122

Wpisy w tym blogu

moje.megane.com.pl - elektroniczna książka pojazdu: minął pierwszy miesiąc

Minął już miesiąc, od czasu uruchomienia wersji "beta" elektronicznej książki pojazdu (http://moje.megane.com.pl), po tym okresie widać, że brakuje paru rzeczy i są jeszcze niedociągnięcia, ale główna funkcjonalność serwisu została przetestowana. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się zarejestrować i korzystać z elektronicznej książki pojazdu w ciągu ostatniego miesiąca. Zwłaszcza, że przygotowanie serwisu zajęło mi trochę czasu.   Mały wyciąg ze statystyk z ostatniego miesiąca: - 65 zare

Krzychu

Krzychu

Migracja na serwer Zapleczowo.pl zakończona

Dzisiaj o 5.00 rano zakończyła się migracja forum na nowy serwer. Obecnie hosting dla forum zapewnia https://zapleczowo.pl Serwer ulokowany jest w Polsce, dzięki temu czasy dostępu pozostały na bardzo dobrym poziomie.

Krzychu

Krzychu

Pierwsza testowa migracja zakończona powodzeniem

Dzisiaj w ramach testów przeprowadziłem pierwszą testową migrację forum na nowy serwer Zapleczowo.pl . Całość przebiegła bez problemów, forum wystartowało poprawnie na nowej maszynie i nowej konfiguracji. Jeszcze kilka przygotowań i czekają nas oficjalne przenosiny.

Krzychu

Krzychu

Nowy hosting zdjęć dla forum megane.com.pl

Wczoraj uruchomiony został nowy hosting zdjęć dla użytkowników forum megane.com.pl, dotychczasowa popularna "fotka" docelowo zostanie wyłączona. Nie będzie można już wgrywać nowych plików za pomocą fotka.megane.com.pl, ale wszystkie obecnie wgrane zdjęcia będą oczywiście dostępne. W nowym hostingu, dostępnym pod adresem http://megane.com.pl/hosting-zdjec/ pojawiła się przede wszystkim historia ostatnio wgranych plików oraz możliwość wyświetlenia kodów dla poprzednio wgranych zdjęć. Całość jest

Krzychu

Krzychu

Zmiana wersji PHP dla domeny megane.com.pl

Od dziś megane.com.pl korzysta z PHP w wersji 5.3.10. Zwiększono również maksymalną ilość pamięci jaką może zalokować poszczególny proces serwujący strony w domenie megane.com.pl .

Krzychu

Krzychu

Brak możliwości komentowania

Przez dłuższy czas komentowanie blogów i zdjęć było niemożliwe, niestety nie otrzymałem żadnego zgłoszenia, a usterka została odkryta w momencie próby skomentowania jednego z dodanych zdjęć. Problem został już usunięty i można komentować wszystko co się da forum :)

Krzychu

Krzychu

Usprawnienia wyszukiwarki

W związku ze zgłoszeniami wadliwej pracy wyszukiwarki konieczna była zmiana jej konfiguracji i zmiana ustawień bazy danych. Ostatecznie oprócz poprawy pracy wewnętrznej wyszukiwarki forum dodana została możliwość wyszukiwania treści poprzez wyszukiwarkę Google, która jest teraz domyślnym mechanizmem przeszukiwania zawartości forum. Czekam na ewentualne komentarze.

Krzychu

Krzychu

Prefiksy dla tematów

Wczoraj powróciły prefiksy dla tematów. Obecnie w bardziej rozbudowanej wersji, otóż możliwe jest wyszukiwanie po prefiksie, sortowanie oraz graficzna reprezentacja prefiksu. Aby wyświetlić tematy tylko z jednym określonym prefiksem, np. tematy związane z Megane I phI wystarczy kliknąć na wybrany prefiks (szary button, przed tematem).   Stare prefiksy widoczne przykładowo jako: [Megane I phI] będą przekonwertowane do nowego formatu.

Krzychu

Krzychu

Powrót grup regionalnych

Chciałbym wszystkich poinformować, że grupy regionalne/lokalne powrócą w lipcu. Domyślnie IP.Board nie obsługuje tego typu funkcjonalności, do obsługi grup wykorzystana zostanie dodatkowa aplikacja. Wielu z Was narzekało na utratę ważnej funkcjonalności jaką są grupy, dlatego od samego początku informowałem o alternatywnym rozwiązaniu i potwierdzam moje słowa. Tak jak poprzednio możliwe będzie dołączanie do grup i otrzymywanie od moderatorów regionu informacje o zlotach, imprezach i innych wy

Krzychu

Krzychu

Tapatalk i forum megane.com.pl

Specjalnie na prośbę użytkowników nasze forum jest już dostępne poprzez aplikację Tapatalk, która znacznie usprawnia korzystanie z forum poprzez smartfony.   Link do wątku: http://megane.com.pl/topic/30727-tapatalk-wersja-mobilna   Oprócz Tapatalk forum posiada skórkę przygotowaną specjalnie pod urządzenia mobilne, aby z niej skorzystać należy na dole strony wybrać skórkę IP.Board mobile.

Krzychu

Krzychu

Migracja hostingu zdjęć

Nasz forumowy hosting zdjęć udostępniony pod adresem http://ruzam.dyndns-home.com/strony/fotka (lub http://fotka.megane.com.pl) został przeniesiony na szybsze łącze. Korzystanie z hostingu powinno ulec znacznej poprawie. Z hostingu możecie korzystać zamieszczając zdjęć również na innych forach internetowych, na których się udzielacie.

Krzychu

Krzychu

Pomoc w poznaniu nowego forum

Wszystkich użytkowników zachęcam do odwiedzenia stron pomocy, na których znajdziecie informacje o tym jak korzystać z funkcji nowego forum - Pomoc.

Krzychu

Krzychu

Nowy Skrypt Forum Megane.com.pl

Witam serdecznie,   Postanowiłem założyć tego bloga, aby informować Was o zmianach, nowościach i poradach jak korzystać z "nowego" forum. Wraz ze zmianą skryptu (wielu z Was to zdenerwowało, a to było konieczne) pojawiły się nowe funkcje, ale ubyło też starych.   Typowe zapytania użytkowników:   Dlaczego zmieniony skrypt? odp. Ze względu na przestarzałość i brak wsparcia. phpBB by Przemo ma już dawno za sobą swoje lata świetności. Był to dobry skrypt ale kilka lat temu. Wydajność nowego

Krzychu

Krzychu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!