Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic IphII] Zakup Scenica IphII


Michał 321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum <ok>

 

Obecnie posiadam Clio II z którego jestem bardzo zadowolony. Planuję na wiosnę zakup większego auta. Wybór padł na Scenika z roku ok. 2000, silnik 1.6 16v, koniecznie z klima. Chyba wybiorę coś z importu ale jeszcze nie wiem. Jak uważacie, czy kwota 19 tys. pln wystarczy na zakup zadbanego i bezwypadkowego auta łącznie z zarejestrowaniem?

 

Oglądałem już kilka sztuk na giełdzie i przyznam że wszystkie były kombinowane lub bardzo zużyte. Jak wygląda trwałość tylnego zawieszenia? Ile wytrzymuje belka? i co jeśli chodzi o tapicerkę, po jakim przebiegu zaczyna trzeszczeć, i przede wszystkim czy szukać auta sprowadzonego, sprowadzić samemu czy może najlepiej kupić krajowe?

 

Pozdrawiam i dzieki za odzew

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć ,że jest to autko rodzinne i bardzo przez to wygodne.Wszak Scenic był prekursorem mini-vanów to i na przełomie lat poprawili słabe strony układu jezdnego i napędowego. Jeśli znajdziesz zadbany i bez wypadkowy egzemplarz to na pewno będziesz zadowolony(będzie Ci ciężko bo te autka to jak świeże bułeczki). Sam mam scenica z tego roku i musiałem się troszkę nabiegać by kupić w dobrym stanie a i tak trzeba było trochę zainwestować by cieszył oko <ok>

Życzę udanego zakupu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Megane i Scenic to rodzeństwo także jeśli chodzi o wnętrze to mam Megane z 97 i 98r i nic w nich nie skrzypi. Autka mają odpowiednio 135tys i 123tys przebiegu. Reszta nie wiem także musisz poczekać na kolejne wypowiedzi.

Jeśli chodzi o zniszczone auta to fakt. Widziałem kilka w komisach i nie prezentują się za ciekawie. Musisz cierpliwie i wytrwale szukać zadbanego egzemplarza. Na dowód tego, że takie istnieją pooglądaj w odpowiednim dziale Scenic-i użytkowników forum <ok> Chociażby Tomika, do którego link ma w podpisie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko. Jeśli masz kogoś zaufanego kto pomoże i z kim nie boisz się jechać to wybierz się do niemiec albo holandii i ściągnij coś - zaoszczędzisz kupę kasy, wybierzesz coś przyzwoitego i będziesz miał pewność ze nikt nie cofnie licznika. Poza tym "tam" mają inne drogi, więc zawieszenie będzie lepsze i silnik powinien być zadbany bo kultura jazdy rowniez inna. Krajowe.... hmm..... cześć ludzi mowi "bo to z polskiego salonu" ale ja nie widzę w tym zalet patrząc na niechlujstwo i mierną kulturę naszych kierowców o drogach nie wspominając. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wybór padł na Scenika z roku ok. 2000, silnik 1.6 16v, koniecznie z klima. Chyba wybiorę coś z importu ale jeszcze nie wiem. Jak uważacie, czy kwota 19 tys. pln wystarczy na zakup zadbanego i bezwypadkowego auta łącznie z zarejestrowaniem?...

Napewno wystarczy na sprowadzenie takiego auta.Nawet w Niemczech można znaleźć czasami piękną sztukę.Belgia, Holandia ma za to większy wybór diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Mam z kim pojechać, tzn. ktoś z rodziny był już 4x po autka dla siebie i za każdym razem przywiózł coś fajnego. Pytanie tylko ile zaoszczędze w porównaniu do takiego kupionego w Polsce po sprowadzeniu przez handlarza? :-?

 

aha, i od kiedy jest montowane ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy oszczędzisz czy kupisz w tej samej cenie co w Polsce ale masz za to pewność co do stanu technicznego. W Niemczech nikt nie oszczędza na serwisach bo w przeciwnym razie nie dostanie badania TUV. Wiem, bo już nie raz sprowadzałem sobie samochody z za zachodniej granicy. Sam ostatnio dużo rozglądałem sie w Polsce za Scenic'iem i powiem że ogłoszeń jest multum ale same (...) :-/ Poszukałem w niemcowni i w końcu znalazłem fajny egzemplarz <ok>:mrgreen:

Ale sie rozgadałem ;-) .

Co do ESP to były w serii chyba po 2001, gdześ to czytałem i z resztą potwierdza sie to w ogłoszeniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Polsce jak i w Niemczech dobre auto musi kosztować :-( . A tak zwane okazje zdarzają się bardzo rzadko (bo dobre auto zostaje często w rodzinie lub u znajomych).

A reszte kupują handlarze. Znajomy cztery dni jeźdźił po Niemczech i nic nie kupił ,

(choć wcześniej znalazł w internecie niby super autko po pieniądzach od tzw niemca).

A na miejscu syf. Nasi zachodni sąsiedzi też kombinują ,cofają liczniki itp. Oczywiście

nie można uogólniać ale często tak bywa. Moim zdaniem w Polsce jest na tyle ofert że

przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można kupić niezłe autko za przyzwoite pieniądze.

Ja sam szukałem swojego Scenica 6 miesięcy (nie spieszyłem się bo miałem inne auto) I kupiłem 20 km od domu. Też szukałem 1.6 16v a kupiłem 2.0 16v i teraz już bym się nie

zamienił na 1.6. No ale decyzja należy do Ciebie. Powodzenia <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ja tez kupiłem na miejscu zadbane i pewne autko,salonowy i 2 włascicieli z czego 2 to dobry znajomy i byłem pewien co do eksploatacji auta.Kiedys byłem w niemcowni tez po autko ze znajomym i przyjechałem z niczym.Kombinują wszędzie z autkami nasi i niemcy :shock: słuchając wypowiedzi handlarzy to w niemczech tylko same dziadki smigają <ok> co nie oznacza ze faktycznie auta są tam w lepszych warunkach eksploatowane .Ciężko doradzić :roll: wiadomo ze u nas kupisz troszke drożej ale i za granicą dobrego auta nikt za pare groszy tez nie odda 8-) takie moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Polsce jak i w Niemczech dobre auto musi kosztować :-( . A tak zwane okazje zdarzają się bardzo rzadko...

To prawda.Zeby kupić dobre auto to albo :

1/ musisz znaleźć okazję, albo

2/ mieć kogoś z rodziny , znajomych na miejscu, albo

3/ kupować w jednym miejscu, od dawna, dużo samochodów i wtedy nikt nie będzie robił cię w konia bo jesteś stały klient.

Ja po mojego scenica jechałem ponad 1500km.Na szczęście moja siostra sprawdziła go wcześniej w serwisie ( wizyta kosztowała prawie 250 euro) ale było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio ściągnąłem scenica 2001 rok 1.9dci oryginalny przebieg 188tys, pełne wyposażenie,aluski nawet telefon ma i wyszedł 19500zł,a wziąłem go spod domu od niemca. Już sprzedany;) Nie lepiej Ci kupić diesla?? Jak jeździłem nim po mieście to ok 7,5 litra pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Polsce a dokładnie w Będzinie przez komis a od nich już 3-cie autko mam i nie nadziałem się jeszcze I właściciel a auto wyszło mnie 17.000.Nie wiem czy można podać linka bo byłaby to reklama firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro wystawiane są ciągle praktycznie te same sztuki :evil:

diesla nie kupie bo boję się common raila a do 1.6 bede chcial zalozyc LPG

no cóż, jako że mi się nie spieszy wybiorę sie chyba do dojczlandii i moze trafi sie cos fajnego, pewnie bede szukał pol roku <ok> dzieki wszystkim za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!