Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kupilem 2 mce temu Megane RT 96r silnik 1,6 i nie wiem co jest nie tak nie znam sie jeszcze na tym samochodzie dlatego pytam. Otóż po odpaleniu silnika wskażnik temp podswietla sie i jest na górze ale chwilka nawet nie minuta podświetlenie gaśnie a wskaźnik lata raz góra raz dół najcześciej wskazuje na dół. Czy ktoś wie co może być zepsute??Pomóżcie co jest nie tak.

Dodam że Megi ma bardzo słabe ogrzewanie czy to może miec wpływ

 

[Nazewnictwo tematow ! Nastepnym razem temat o nazwie "Pomocy" zostanie po prostu usuniety - Krzychu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek: sprawdź termostat, poziom i stan płynu chłodzącego, czy się układ zapowietrza, czy wentylator się włącza i czy nie ma gdzieś wycieków. Może pompa wody już kiepsko pracuje, albo ślizga się na pasku. Powodów może być wiele. Trzeba po kolei je eliminować.

 

A to że jest po odpaleniu na początku w górze to normalne bo ten wskaźnik ma dwie funkcje. Zaraz po odpaleniu (przez ok 30 sek) pokazuje poziom oleju w silniku. Potem gdy podświetlenie zaśnie wskazuje już temperaturę płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź termostat, a najlepiej go wymień (koszt termostatu to ok. 20 zł). Być może termostat Ci się zawiesił i masz go otwartego cały czas, przez to silnik nie osiąga właściwej temperatury.

 

Takie skoki temperatury są charakterystyczne dla uszkodzonej uszczelki pod głowicą. Nie dymi na biało? Płynu nie ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o pompe wodna to raczej malo prawdopodobne ze sie slizga na pasku gdyz z tego co wiem jest napedzana paskiem rozrzadu, ja bym jeszcze zajrzal do termostatu to moze byc tez przyczyna slabego grzania a skoki temperatur to zapewne wina czujnika tego ktory jest na silniku z niego jest brana informacja do wskazowki temperatur silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!