Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIphI coupe '96 - pare problemów z elektryka.


Rekomendowane odpowiedzi

RENAULT MEGANE COUPE 2.0 KAT 1996 ROK GRUDZIEŃ 4el szyby, klima, wspomaganie, abs, i masa innych problemów :mrgreen:

 

KAT ---- co to znaczy ???

 

Na początek wszystkich serdecznie witam :-) i bardzo prosze o parady ponieważ jestem świerzakiem i nie zabardzo mam wiedze na temat renaultów mam pare problemów i mam nadzieję ze mi pomożecie je rozwiązać:-) grzebałęm po forum szukalem i szukalem troche znalazłem a to co nie to teraz to opisze :)

 

 

Po piierwsze mam problem z prętkościomierzem nie działą tak jak powinien. Mianowicie jak jade to nie działą a jak mu sie spodoba to działa a czasem skacze sobie na 20km potem na 100 km potem na 30 km potem na 60 km a puznie niby dziala a jak mu sie znudzi to jzu nie działa wcale !!! jaka może być tego przyczyna??? próbowałem znaleść na forum jak sie dobrać do zegarów ale nie bardoz znalazłem:(

 

Po drugie to ! nie działa mi przednia szyba kierowcy, wogule nie podświetla sie dioda na przełączniku szyby, strona pasażera sie podświetla (szyba pasażera i tylnie działąja) a kierowcy nie bezpiczniki sprawdziłem wszystkie ok a szyba ani drgnie jaka może być przyczyna ??? jeśli ktoś ma na to rade prosze o wypowiedź.

 

Po trzecie. Mam w autku alarm seryjny właczany kluczem w schowku !(alarm uruchamiany z kluczyka przy zamknięciu drzwi) wsystko by pięknie działąło ale wyczytałem w instrukcji że jak sie go załączy powinny mrygnąć kierunki i być dzwięk ! ale nic takiego nie ma ! kontrolka na podsufitówce sie świeci przez około 30 sekund uzbroi alarm no i on działa otworzyłem drzwi z kluczyka i kierunki mrygają otworzyłem szybe pasażera wsadziłem reke ! alarm działa kierunki mrygają ale nie mam żadnego dzwiku jakiegoś wycia piszczenia kompletnie nic! :) co z tym fantem zrobić ???

 

 

Jak ktoś ma na to wiedze to prosze o jakieś linki do rozwiązania problemu opisy porady fotki wszystko mile widziane !!!

 

PS: sorki za błędy w opisie :)

 

[1. KAT = katalizator

2. prosze nie naduzywac CAPS'a w temacie, a temat ma byc czytelny i krótko opisywac problem (zmienione)

3. problemy wcale nie sa wielkie, wiec bez paniki

4. prosze dawac temat w odpowiednim dziale (przeniesiony)

DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piierwsze mam problem z prętkościomierzem nie działą tak jak powinien. Mianowicie jak jade to nie działą a jak mu sie spodoba to działa a czasem skacze sobie na 20km potem na 100 km potem na 30 km potem na 60 km a puznie niby dziala a jak mu sie znudzi to jzu nie działa wcale !!! jaka może być tego przyczyna??? próbowałem znaleść na forum jak sie dobrać do zegarów ale nie bardoz znalazłem:(

Zdejmij górę deski i sprawdź połączenia kabla z prędkościomierzem, ewentualnie może masz linkę luźną albo gdzieś coś nie kontaktuje. Po roku produkcji wnioskuję, że masz jeszcze liczniki analogowe. Może ktoś kombinował przy przebiegu i uszkodził inne elementy zegarów.

 

Po drugie to ! nie działa mi przednia szyba kierowcy, wogule nie podświetla sie dioda na przełączniku szyby, strona pasażera sie podświetla (szyba pasażera i tylnie działąja) a kierowcy nie bezpiczniki sprawdziłem wszystkie ok a szyba ani drgnie jaka może być przyczyna ??? jeśli ktoś ma na to rade prosze o wypowiedź.

Sprawdź połączenia w drzwiach. Styki lubią zaśniedzieć i nie kontaktują wtedy. Może też silniczek Ci się spalił. Wtedy trzeba będzie rozebrać drzwi.

 

 

 

ps. Zmień temat bo to nie są ogromne problemy!!! a tylko drobne usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szyby od strony kierowcy to wydaje mi sie ze to przekaźnik. wlacz zaplon w samochodzie, wsadz glowe pod kierownice a ucho przyloz kolo konsoli z bezpiecznikami. Nacisnij przycisk otwierania / zamykania szyby... jak uslyszysz pykanie to przekaznik dziala jak nie to masz to samo co ja tyle tylko ze z drugiej strony. a wtedy mozemy sobie wzajemnie pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :) mam juz odpowiedz na swoje pytanie :) gośćod którego kupiłem autko powiedział mi że nie wie czemu się nie otweira ! dziadyga jeden ! rozebrałem tapicerke patrze a tam nie ma mechanizmu:( szyba podparta kołkiem !

 

nic tylko gratulować głupoty i pomysłowości !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :) mam juz odpowiedz na swoje pytanie :) gośćod którego kupiłem autko powiedział mi że nie wie czemu się nie otweira ! dziadyga jeden ! rozebrałem tapicerke patrze a tam nie ma mechanizmu:( szyba podparta kołkiem !

 

nic tylko gratulować głupoty i pomysłowości !!! :)

 

O PANIE !!!!! :shock:

NO to masz bajere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma wiedze na temat tego alarmu serujnego ?

 

po wcześniejszych faktach napiszę tak:

- sprawdź czy masz syrenę alarmową (wyjca- czy jak to tam zwał)??

 

W moim roczniku (99) fabryczny alarm to Cobra, syrena Valeo.

Odnośnie Cobry jest trochę na ftp PIKURA.

Nie pytaj tylko jak tam wejść bo na tym forum jest to opisane kilkukrotnie, albo jeszcze więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może też masz kołek zamiast alarmu?? ;-)

 

A tak bardziej serio to podskoczyłbym na Twoim miejscu do ludzi, którzy montują alarmy. Zdiagnozują o co chodzi w pięć minut i raczej kasy za to nie wezmą- no chyba, że zdecydujesz się u nich naprawiać.

 

Podejdź do tego mądrze:

np. zajedź i powiedz, że chcesz dokupić syrenę do alarmu i udaj laika...

Mili panowie zerkną co i jak i naopowiadają (być może) niestworzonych rzeczy o alarmie, ale napewno zlokalizują syrenkę lub jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!