Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dlaczego tylko 120km/h?


rafal221

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Jestem świeżym posiadaczem Meganki 1.6 8V 75KM z 98 roku. Autko sprowadziłem z Niemiec,przebieg to 85tys. Moje odczucia: silnik do 3tyś obrotów jest troszkę mułowaty,potem dopiero zdecydowanie czuć ze auto przyspiesza. I tak jest do 4 biegu.I jest naprawde nieźle. Ale jak jadę na autostradzie na 5 przy 3 tyś obrotów i prędkości około 100-110 to bardzo ciężko przyspiesza. Jak na razie osiągnałem 150 i to po dłuższym czasie. Czy to jest normalne? Oczywiscie autko sprawne, nic kół nie blokuje, wszystko wymienione co potrzeba, sprzęgło sie nie ślizga. Wczesniej miałem Citroena BX 1.4 75KM i na 5 zdecydowanie był lepszy. Interesuje mnie również charakterystyka tego silnika: przy jakich obrotach ma max. moment i moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem też zobaczyć ile moja meganka wyciągnie. Przy pojemności 1.4 75KM na gazie z dwiema osobami na pokładzie i po prostym 115km/h. Po przerzuceniu na benzyne wynik identyczny. Wygląda to tak, że do 4 biegu jeszcze ciągnie, potem wrzutka na 5 bieg i autko dociąga góra do 120. Sprzęgło sprawidzłem wyżej opisanym sposobem i się nie ślizga. Początkowo myślałem, że może regulacja gazu coś da, jednakże skoro na benzynie jest tak słabo to chyba taki urok tego silnika. W piątek jadę na przegląd auta do znajomego mechanika i zobaczymy co On jeszcze powie. Swoją drogą nigdzie nie moge znaleźć, jaką prędkość maksymalną ma ten mój model.

 

Edit

 

W książce "Sam naprawiam" w specyfikacji technicznej znalazłem, że mój silnik "BAOE05" powinien lecieć 170km/h. Wiadomo, że to auto 10 letnie, więc nie poleci już tyle, no ale różnica 50km jest dość duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z moją meganą jezdzi tak jakby chciala a nie mogla a mianowicie V-max 100km/h obroty 3,5 tys i koniec wiecej sie nie da a pedał gazu wcisiniety na maksa, generalnie na kazdymn biegu bardzo sie wolno zbiera:(, nigdy tak nie było aż tu nagle :/ silnik 1600cm3 benzyna + LPG zanim zaprowadze do majstra chciałbym sie Was zapytac czy mieliscie podobne przygody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie swoja megi (1.6 8V 75 KM) na gazie jechałem 170. Myśle że jak bym ją jeszcze chwilę pognębił to jeszcze coś by poszła ale nie wiele. To tak się przejechałem na próbę.Boję się że na dłuższą metę mogła by tego nie wytrzymać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!