Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Paliwo z węgla


LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Takie paliwo juz produkowano za czasow Hitlera podczas II wojny swiatowej. Jak na dzien dzisiejszy jest daleko do tego bo nie maja jeszcze technologi dzieki ktorej oplacilo by sie produkowac takie paliwo.

 

A tak na marginesie: Kopalnie zamykaja bo podobno sa nie oplacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co węgiel. Sięgnijmy do Historii. Dlaczego jest jak jest i paliwa z węgla nie będzie.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Diesel

 

Rudolf Diesel zrobił silnik który "przedstawił na Wystawie światowej w Paryżu silnik swojej konstrukcji napędzany olejem arachidowym z orzeszków ziemnych."

 

Czytamy dalej...

"Niestety, zmarł zanim wprowadził napędzany olejami roślinnymi silnik do produkcji. Należy zauważyć, że przerwanie prac nad projektem spowodowane śmiercią Diesla było na ręke producentom ropy, "

 

Dlatego też wszystkie inicjatywy zostaną wykupione przez ARABÓW którzy mają wielką kasę po to by nie zachwiać ich pozycji przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

 

Szukam danych na temat silników w Ameryce PD (chyba w Brazylii). Tam chyba większość aut jeździ na jakimś alkoholu albo jakimś dziwnym oleju z roślin.

 

 

A tu coś co mi wpadło w oko. :mrgreen:

Radial_engine.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik gwiaździsty stosowany w samolotach duża moc wysoka sprawność.

Ta niemcy robili z naszego węgla benzyny w momencie jak im alianci odcięli dopływ ropy z bliskiego wschodu.

na chwilę obecna jest to nieopłacalne.

 

[ Dodano: 2007-03-19, 21:58 ]

czy to nie była benzyna syntetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi chodzi po głowie metanol.:mrgreen: W polsce by penery przyłaziły i za 3 zł z dystrybutora piły literka. Potem od razu na toksykologię... ;-)

 

[ Dodano: 2007-03-19, 22:10 ]

A jednak nie metanol. Konstruktorzy wzięli pod uwagę że ludzie by pili. Chodzi o etanol. Pamiętałem o tym bo widziałem kiedyś cLio. TEraz znalazłem od razu linka w googlach do meganki.

 

http://www.motofakty.pl/artykul/megane_na_bioetanol.html

 

[ Dodano: 2007-03-19, 22:12 ]

I to nowość. Raqu nie pisze nowości!! To nie ja jestem od pisania newsów. ;-)

 

Jak byśmy mieli portalik to byśmy wsadzili takie info. W sam raz ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba większość aut jeździ na jakimś alkoholu albo jakimś dziwnym oleju z roślin.

taak etanol do benzyniaków i olej roślinny do diesla

(diesel (stary szmelcwagen) odpalił na popularnym oleju roślinnym o nazwie rodzinny zakupionym w pewnej sieci handlowej(nie polecam stosować w DCI padną wtryski))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobili auto na bioetanol i jest na to gwarancja producenta. O Oleju roślinnym nic nie słyszałem. Jedynie co to na wikipedi ktoś napisał że diesla można zagazować, co mnie zainteresowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co to na wikipedi ktoś napisał że diesla można zagazować, co mnie zainteresowało.

tak diesla można zagazować ale robiąc z niego silnik o zapłonie iskrowym. No i gazem tym jest CNG. Praktyki stosowane w autobusach komunikacji miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii pewien rolnik ma w swojej oborze czy budynku do tego podobnym, gdzie trzyma kilkadziesiąt krów urządzenie, które wytwarza gaz z krowiego łajna. On sam na tym gazie jeździ :mrgreen: Były testy i wcale nie był złej jakości ten gaz. Można to w TG zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wnp.pl/gornictwo/21777_1_0_0.html

 

Według tego artykułu możliwe jest za siedem lat rozpoczęcie produkcji takiego paliwa. Kompania Węglowa podobno już szukla sponsora...

Ciekawe czy cokolwiek z tego wyjdzie, ale jeśli chodzi o mnie to i tak wolę zostać przy normalnym paliwie, nawet jeśli to coś miałoby być tańsze nawet złotówkę na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia produkcji benzyny z węgla jest znana od dawna. W RPA takie instalacje stoją od lat. Kraj ten miał nałożone embargo na dostawy ropy.

Problem w tym, że na dzień dzisiejszy koszt produkcji takiej benzyny jest większy niż otrzymywanej w tradycyjny sposób. Po za tym taka benzyna nie bardzo nadaje się do silników i w zasadzie powinna być mieszana z "normalną" benzyną.

Żeby w ogóle to się opłacało to trzeba przerabiać co najmniej 40-50 kt węgla na dobę. Kto chce niech sobie policzy ile to pociągów.

I jeszcze jedno, węgiel musi mieć dużą zawartość węgla. Nasz węgiel zawiera dużą zawartość skał i różnych śmieci. Dodatkowo jest znacznie zasiarczony. W wyniku tego przy produkcji powstaje kilkadziesiąt ton siarki. Powstają też ogromne ilości popiołów i innych śmieci, z którymi coś trzeba zrobić.

Praktycznie wszelkie materiały roślinne i zwierzęce pozwalają przy zastosowaniu prostych technologi na uzyskanie "paliwa", czy to w postaci gazu - metan, czy etanolu.

 

Jako ciekawostkę podam, że w Japonii prowadzone są prace ,z dużym powodzeniem, nad technologią otrzymywania tworzywa z mleka, a konkretnie kwasu mlekowego.

Takie tworzywo po wykorzystaniu wystarczy zmielić i zrobić z niego kompost. Otrzymany w ten sposób nawóz rozsypuje się potem na pola.

 

A wracając do tematu.

W czasie II wojny w Oświęcimiu, na terenie obecnej Firmy Chemicznej Dwory SA, była instalacja produkująca benzynę syntetyczną tzw. syntinę. I o ile się nie mylę po jej odbudowaniu pracowała jeszcze jakiś czas po wojnie. Potem instalację rozebrano.

W latach 70-tych ubiegłego wieku przymierzano się do wybudowania takiej instalacji w okolicach Libiąża, ale projekt upadł.

Teraz temat powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!