Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zepsuta Głowica???- co dalej


madzika26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 10 letnia Megane i wczoraj niestety znów awaria....

W serwisie stwierdzili ze poszła głowica (bądź uszczelka) a koszt naprawy wyniesie kolo 4 tys bo trzeba zainstalować nowy rozrząd.....

czy to naprawdę takie koszty?

Bo jeśli tak to Renia RIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie narazie auto jest w ASO ( no assistance tylko tam odholowuje) i wstępnie Pan okreslij tak cenę. w prywatnym warsztacie podaja ceny od 1,5- 2 tys;//

W dodatku do wymiany jest całe sprzęgło :mrgreen: a auto mialo iśc na naprawe po gradobiciu ( 1,8 tys) i powoli sie zastanawiam czy ma to sens pakować tyle kasy wauto warte koło 7 tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto warte jest 7 tyś to nie ma najmniejszego sensu robić cokolwiek w ASO bo podwoisz wartość auta

Znajdź dobry prywatny warsztat i też zrobią to nie gorzej niż ASO (oczywiście jeśli są dobrzy i się znają na renówkach)

Wymiana sprzęgła z częściami to ok. 600-800 zł w prywatnym warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozbierałem po zerwanym pasku. i lepiej kupić 2 silnik jesli wiesz ze z głowica jest cos nie tak chyba ze u ciebie padła tylko uszczelka. samej głowicy sprawnej to nikt ci nie sprzeda bo co z robi z reszta silnika jesli kupisz to prawdopodobnie jakąś lipną. za silnik od laguny koles płacił 700 zł goły nawet sprzęgło było niezłe. samo sprzęgło kąpletne to około 350 zł sacs robocizna to juz osobna sprawa kazdy woła inaczej ale jednak narobić sie przy tym trzeba. mozna tu długo dyskutowac ze nie wiadomo co sie kupi hehe pewnie ale w końcu chodzi o to zeby było taniej. jesli auto warte tyle co piszesz to poszukaj silnika kąpletnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja się dołączę do tematu mianowicie:

Dzisiaj gdy jechałem nagle autko zgasło. Po odholowaniu autka do mechanika stwierdzono na słuch, że zerwał się pasek od rozrządu (chyba wiecie o co mi chodzi). W każdym bądź razie, głowica będzie dopiero ściągana i wtedy mechanik stwierdzi co dokładnie się stało. Pytanie jest moje takie: Co mogło się zepsuć i jakie będą tego koszta? Wstępnie mi powiedziano, że z 2000zł mogę się pożegnać. Nie chcę wymieniać silnika, bo ten jest w bardzo dobrym stanie (błąd, że rozrząd nie był wymieniony na czas) Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd do 2.0 8v kosztuje 200 zł :oops:

Woody, biznesmenem to ty nie będziesz :oops:

Pytanie przy jakich obrotach Ci zgasł? Od tego zależy rozmiar zniszczeń. Używany silnik możesz znaleźć już za 1000 zł, więc wymiana na inny może być tańsza niż robienie tego co masz. 2.0 8v to są bardzo żywotne silniki, więc dosyć nieźle się trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!